ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrawo
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PATRON MERYTORYCZNY
Kancelaria prawnicza Wardyński i Wspólnicy

Prawo

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

MI przygotowało rozporządzenie w sprawie oznaczania samochodów elektrycznych
12.02.2018r. 06:16

W związku z wejściem w życie ustawy o elektromobilności ministerstwo infrastruktury przygotowało projekt zmian w rozporządzeniu o oznaczaniu pojazdów. Projekt nowelizacji przepisówzostał opublikowany w ubiegłym tygodniu na stronach Rządowego Centrum Legislacyjnego.
Jak uzasadnia MI konieczność zmiany obowiązującego rozporządzenia o rejestracji i oznaczaniu pojazdów oraz wymagań dla tablic rejestracyjnych jest związana z przepisami ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych.

Ustawa wprowadza między innymi nalepki, które mają być umieszczane na przedniej szybie pojazdu dla oznaczenia pojazdu napędzanych gazem ziemnym, energią elektryczną i wodorem. Nalepki te będą uprawniały użytkowników pojazdów nimi oznaczonych do korzystania z przywilejów określonych w ustawie o elektromobilności i paliwach alternatywnych.

W przygotowanym przez MI projekcie rozporządzenia określono wzory nalepki dla oznaczenia: pojazdów elektrycznych (oznaczonych skrótem EE), napędzanych wodorem (H), sprężonym gazem ziemnym (CNG), skroplonym gazem ziemnym (LNG). Jednocześnie uwzględniając przepisy międzynarodowe pozostawiono stosowany dotychczas wzór nalepki służący do oznaczania autobusów zasilanych sprężonym gazem ziemnym (CNG) oraz uzupełniono przepisy o wzór nalepki do oznaczania autobusów zasilanych skroplonym gazem ziemnym (LNG).
(646x624)

Nalepki dla pojazdów elektrycznych lub napędzanych wodorem mają być wydawane okresie od dnia 1 lipca 2018 r. do dnia 31 grudnia 2019 r. Po tym czasie dla oznaczenia tych pojazdów mają być stosowane wyróżniające je tablice rejestracyjne, których wzór ma zostać określony w odrębnym rozporządzeniu.

Rozporządzenie w zakresie dotyczącym wzoru nalepek do oznaczania pojazdów napędzanych energią elektryczną i wodorem ma wejść w życie z dniem 1 lipca 2018 r., a w zakresie wzoru nalepek dla oznaczania pojazdu napędzanego gazem ziemnym po upływie 6 miesięcy od wejścia w życie ustawy o elektromobilności paliwach alternatywnych. W zakresie wzoru nalepki do oznaczania autobusów zasilanych skroplonym gazem ziemnym (LNG) rozporządzenie ma wejść w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.
Zobacz także:

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: pesel 12.02.2018r. 08:48
A dlaczego taka nalepka nie jest potrzebna dla LPG, albo dla Diesli - strefa brudnego transportu? W dawnych... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE