ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrawo
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PATRON MERYTORYCZNY
Kancelaria prawnicza Wardyński i Wspólnicy

Prawo

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
21.06.2017r. 21:02

Prezydent podpisał ustawę Prawo geologiczne i górnicze - poinformowała w środę Kancelaria Prezydenta. Ustawa ma zwiększyć bezpieczeństwo wydobycia ropy i gazu z dna morza i usprawnienie sprawozdawczości firm wydobywczych.
21.06.2017r. 06:32

Jak czytamy w "Rzeczpospolitej", wczoraj Trybunał Konstytucyjny rozpoznał wniosek dotyczący przepisów ustawy o odnawialnych źródłach energii. Zgodnie z art. 136 ust. 4 pkt 2. nie było możliwe uzyskanie w trybie uproszczonym certyfikatu instalatora odnawialnych źródeł energii w przypadku ukończenia specjalistycznych studiów wyższych przed 1 września 2005 r.
20.06.2017r. 05:47

Przyjęty z początkiem czerwca przez rząd projekt nowelizacji ustawy o zapasach obowiązkowych gazu został negatywnie oceniony przez alternatywnych sprzedawców błękitnego paliwa - poinformowała wczoraj "Rzeczpospolita". W dzisiejszym wydaniu dziennik prezentuje stanowisko resortu energii, który odpiera zarzuty.
19.06.2017r. 05:47

Niezależni sprzedawcy gazu są niezadowoleni z przyjętego na początku czerwca przez rząd projektu nowelizacji ustawy o zapasach obowiązkowych tego paliwa - czytamy w "Rzeczpospolitej"
13.06.2017r. 06:34

Okazuje się, że zmiany w ustawie o Odnawialnych Źródłach Energii zmierzają do przykręcenia śruby energetyce odnawialnej. BiznesAlert.pl dotarł do szkicu projektu nowelizacji.
09.06.2017r. 17:02

Ministerstwo Energii w przyszłym tygodniu ma przekazać do konsultacji projekty zmian ustawowych w obszarze odnawialnych źródeł energii. Pojawić się mają m.in. taryfy gwarantowane dla niektórych OZE oraz rozstrzygnięcie sposobu opodatkowania wiatraków.
09.06.2017r. 12:31

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, Ministerstwo Energii przedstawiło wczoraj założenia najbliższej nowelizacji ustawy o OZE. ME już teraz zapowiada, że chce przygotować oddzielne przepisy, w których znajdą się regulacje dla mniejszych instalacji realizowanych w ramach energetyki rozproszonej.

09.06.2017r. 12:28

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, Ministerstwo Energii zapowiedziało, że przy okazji wdrażania najbliższej nowelizacji ustawy o OZE weźmie na siebie m.in. uregulowanie sytuacji farm wiatrowych w zakresie problematycznego sposobu naliczania podatku od nieruchomości. ME nie zamierza natomiast zmieniać przyjętych w ustawie "antywiatrakowej" restrykcyjnych zasad lokowania nowych farm wiatrowych i nie przygotuje regulacji, które mogłyby doprowadzić do poprawy sytuacji operatorów wiatraków działających w systemie zielonych certyfikatów.
09.06.2017r. 05:50

Na temat przedstawionych podczas czwartkowego posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu Górnictwa i Energii propozycji nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii - pisze "Rzeczpospolita".
08.06.2017r. 13:42

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie, w którym Ministerstwo Energii sformułowało regulacje związane z obowiązkiem przyłączania do sieci odnawialnych źródeł energii produkujących ciepło i zakupu takiego ciepła przez przedsiębiorstwa zajmujące się jego sprzedażą.cire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE