ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrawo
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PATRON MERYTORYCZNY
Kancelaria prawnicza Wardyński i Wspólnicy

Prawo

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
19.10.2017r. 14:14

W związku z publikacją na portalu BiznesAlert.pl artykułu "Komisja zgadza się na rynek mocy dla Polski. Trwają dalsze rozmowy" Ministerstwo Energii informuje, że obecnie prowadzi intensywne prace w ramach prenotyfikacji projektu ustawy o rynku mocy. Decyzja Komisji Europejskiej w tej sprawie nie została jeszcze podjęta. Publikacja jest zatem daleko idącym uproszczeniem zastosowanym przez autora.
19.10.2017r. 14:03

Pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o rynku mocy odbędzie się w Sejmie w przyszłą środę lub czwartek - powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski, odpowiadając na pytanie PAP.
19.10.2017r. 09:12

Taką deklarację złożył w środę minister energii Krzysztof Tchórzewski, odpowiadając na pytanie portalu Gramwzielone.pl. Ministerstwo Energii zapewnia, że finalizuje prowadzone na rządowym etapie prace nad kolejnym projektem nowelizacji ustawy o OZE. Tempo procedowania uzależnione jest od efektów rozmów na temat nowego polskiego systemu wsparcia dla OZE, które ME prowadzi z Komisją Europejską.
18.10.2017r. 05:37

Po tym jak amerykańska firma Invenergy oraz powiązane z nią spółki zdecydowały się na wszczęcie sporu z polskim rządem zarzucając mu niezgodne z prawem działania wobec branży energetyki wiatrowej, według rozmówcy "Rzeczpospolitej" kolejne zagraniczne firmy szykują się do pozwania Skarbu Państwa.
17.10.2017r. 16:48

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelę Prawa ochrony środowiska - poinformowała we wtorek Kancelaria Prezydenta. Nowe przepisy mają przyczynić się do ograniczania emisji niektórych zanieczyszczeń do atmosfery, np. pyłów ze średnich obiektów energetycznego spalania.
13.10.2017r. 13:57

Jak czytamy w BiznesAlert.pl, wiceminister energii Michał Kurtyka przedstawił owoce konsultacji na spotkaniu z dziennikarzami w ministerstwie energii.
11.10.2017r. 13:27

Propozycje Ministerstwa Energii ograniczą funkcjonowanie przedsiębiorstw zajmujących się dystrybucją energii elektrycznej. Będą one miały kłopoty w dysponowaniu majątkiem sieciowym, co utrudni budowę i modernizację sieci, przedłużanie procesu przyłączania nowych odbiorców, wytwórców itp. Nowe regulacje zwiększą obciążenia administracyjne firm - uważa Konfederacja Lewiatan, oceniając projekt ustawy.
11.10.2017r. 10:56

Sejm może zająć się ustawą o rynku mocy jeszcze w trakcie obecnego posiedzenia - poinformował dziennikarzy minister energii, Krzysztof Tchórzewski.
09.10.2017r. 13:37

Jak czytamy w BiznesAlert, w ubiegłym tygodniu wiceminister energii Andrzej Piotrowski poinformował, że pierwsze czytanie projektu ustawy o rynku mocy odbędzie się najprawdopodobniej na posiedzeniu Sejmu zaplanowanym na 10-12 października. Jednak z porządku obrad Sejmu na godzinę 10.00 dnia 9 października wynika, że prac nad projektem ustawy o rynku mocy nie będzie.
04.10.2017r. 09:20

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, Ministerstwo Energii zachęca do wypełnienia ankiety wszystkich zainteresowanych realizacją inwestycji w obszarze odnawialnych źródeł energii w formule instalacji hybrydowej. - Pozwoli to nam uzyskać dane świadczące o skali potencjału tkwiącego w tego rodzaju projektach - informuje resort energii.cire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE