ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrawo
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PATRON MERYTORYCZNY
Kancelaria prawnicza Wardyński i Wspólnicy

Prawo

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
09.11.2017r. 14:09

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, mimo, że Ministerstwo Energii zasygnalizowało wprowadzenie regulacji przywracających poprzedni, korzystniejszy dla inwestorów sposób naliczania podatku od nieruchomości dla farm wiatrowych, wprowadzenie takich zmian nie jest jeszcze przesądzone. Przeforsowaniu zmian korzystnych dla branży wiatrowej mogą pomóc wyliczenia, które przy okazji publikacji wyników za III kwartał br. przedstawiły państwowe koncerny energetyczne PGE i Energa.
07.11.2017r. 17:57

Ministerstwo Energii pracuje nad projektem nowelizacji prawa energetycznego, według której Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki miałaby zastąpić 3-osobowa Komisja Nadzoru Rynku Energii - wynika z informacji na stronie KPRM.
07.11.2017r. 14:53

Ściślejsza kontrola przekazywania odpadów komunalnych odbieranych m.in. od właścicieli nieruchomości, czy zmiana przepisów dot. bazy danych o produktach i opakowaniach - takie mają być m.in skutki projektu nowelizacji ustawy o odpadach, którą przyjął rząd.
06.11.2017r. 19:44

Spółki przesyłowe będą mogły nabywać ziemię rolną bez zgody KOWR - zakłada projekt ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego. Pierwsze czytanie projektu odbyło się na posiedzeniu sejmowej komisji rolnictwa. Posłowie nie wnieśli do niego poprawek.
06.11.2017r. 06:08

Jak czytamy w BiznesAlert.pl powołując się na Financial Times, Bruksela proponuje roztoczenie prawa unijnego na wszystkie gazociągi służące importowi gazu ziemnego do Unii Europejskiej. W ten sposób chce uregulować prawnie Nord Stream 2.
02.11.2017r. 11:50

Ministerstwo Energii rozważa podjęcie działań legislacyjnych, by zwiększyć sprzedaż energii elektrycznej na giełdzie energii - poinformował resort w odpowiedzi na interpelację poselską.
31.10.2017r. 14:13

Jak wynika z informacji tvn24.pl prokuratura rozpoczęła śledztwo, w którym zbadane mają zostać kulisy zawarcia kontraktu na dostawę rosyjskiego gazu.
30.10.2017r. 09:07

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, podczas towarzyszącej targom Renexpo 7. Międzynarodowej Konferencji "Fotowoltaika w Polsce" wiceminister energii Andrzej Piotrowski zasygnalizował zamiar organizacji w przyszłym roku aukcji, do których będzie można zgłosić "duże" projekty fotowoltaiczne. Ich przeprowadzenie zależy jednak od przyjęcia kolejnej nowelizacji ustawy o OZE, która doprecyzuje zasady stosowania pomocy publicznej w systemie aukcyjnym. Jednak - jak wynika z wypowiedzi wiceministra Piotrowskiego - na przyjęcie tej nowelizacji jeszcze w tym roku szanse maleją.
30.10.2017r. 08:50

Jak czytamy w BiznesAlert.pl, Dania może wprowadzić prawo, które utrudni realizację projektu Nord Stream 2. Przeciwko regulacji wystąpili prawnicy opłacani przez Gazprom.
26.10.2017r. 11:47

Rządowy projekt ustawy o rynku mocy trafi do sejmowej Komisji ds. Energii i Skarbu Państwa - zdecydował w czwartek Sejm, głosując przeciw wnioskowi opozycji o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu.cire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE