ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrawo
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PATRON MERYTORYCZNY
Kancelaria prawnicza Wardyński i Wspólnicy

Prawo

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
18.07.2017r. 19:41

Żadnych poprawek nie zgłosiła we wtorek sejmowa komisja energii i skarbu do projektu nowelizacji ustawy o odnawialnych źródła energii. Według wnioskodawców - grupy posłów PiS - projekt ma rozwiązać problem nadpodaży tzw. zielonych certyfikatów na rynku.
18.07.2017r. 14:59

Jeśli nie zakończymy procesu legislacyjnego dot. noweli Prawa wodnego do 31 lipca br., KE skieruje do Trybunału Sprawiedliwości UE sprawę o nałożenie kary na Polskę - podkreślił w komunikacie CIR minister Henryk Kowalczyk. Projektem noweli Sejm zajmie się we wtorek.
18.07.2017r. 05:52

Poselski projekt zmian w ustawie OZE miał być poddany pod głosowanie jeszcze przed wakacjami parlamentarnymi, ale kontrowersje, które budzi mogą sprawić, że cześć posłów będzie wnioskowała przesunięcie prac na pierwsze powakacyjne posiedzenie - pisze "Rzeczpospolita".
17.07.2017r. 21:25

Zaproponowane przez Ministerstwo Energii zmiany w ustawie o OZE przyczynią się do ustabilizowania warunków uczestniczenia wytwórców w systemie aukcyjnym wytwarzania energii elektrycznej w instalacjach odnawialnych źródeł energii - uważa Rada OZE przy Konfederacji Lewiatan.
17.07.2017r. 13:44

Prezydent Andrzej Duda podpisał w poniedziałek ustawę wprowadzającą nowe zasady utrzymywania obowiązkowych zapasów paliw - poinformowała Kancelaria Prezydenta RP. Nowe regulacje mają zabezpieczyć w razie kryzysu przesłanie zapasów gazu z zagranicy.
13.07.2017r. 11:11

Grupa posłów PiS skierowała do sejmu projekt nowelizacji ustawy o OZE w zakresie dotyczącym zmiany wysokości jednostkowej opłaty zastępczej poprzez powiązanie jej wysokości z cenami praw majątkowych. W ocenie prawników Clifford Chance projekt można odczytać jako zapowiedź innych działań interwencyjnych w celu ratowania rynku zielonych certyfikatów.
12.07.2017r. 20:45

Senat bez poprawek poparł nowelizację ustawy wprowadzającą nowe zasady utrzymywania obowiązkowych zapasów gazu. Według rządu, który zaproponował nowe regulacje, zapewnią one w razie kryzysu szybkie przesłanie zapasów gazu z zagranicy do kraju.
12.07.2017r. 14:40

Rząd nie ocenia negatywnie projektu ustawy zakładającej m.in wprowadzenie opłaty paliwowej, widzi pozytywne strony - powiedział podczas debaty w Sejmie minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk.
11.07.2017r. 20:51

Na wtorkowym posiedzeniu rząd przyjął projekt ustawy o zmianie ustawy Prawo ochrony środowiska oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra środowiska. Nowelizacja dotyczy głównie przeniesienia do polskiego prawa części postanowień unijnej dyrektywy w sprawie ograniczenia emisji niektórych zanieczyszczeń do powietrza ze średnich obiektów energetycznego spalania (tzw. dyrektywa MCP).
11.07.2017r. 12:33

Fundacji ClientEarth Prawnicy dla Ziemi przeprowadziła analizę prawna, z której płynie wniosek, że rynek mocy może wygenerować nowe koszty osierocone. Według Fundacji jeśli projekt ustawy o rynku mocy nie będzie uwzględniał kwestii emisyjności wspieranych źródeł mocy, to wraz z wejściem w życie planowanego rozporządzenia UE w tym zakresie, może grozić nam konieczność rozwiązania zawartych umów mocowych i wypłacania wynagrodzenia na pokrycie dostawcom tzw. kosztów osieroconych.cire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE