ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrawo
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PATRON MERYTORYCZNY
Kancelaria prawnicza Wardyński i Wspólnicy

Prawo

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
25.10.2017r. 13:24

Posłowie Nowoczesnej: Marek Sowa i Monika Rosa przestrzegali w środę, że dwa rządowe projekty, nad którymi Sejm ma pracować w tym tygodniu, spowodują wzrost cen wody, ścieków i energii elektrycznej. Zapowiedzieli zdecydowany sprzeciw wobec projektowanych zmian.
25.10.2017r. 09:21

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, w nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii z czerwca 2016 r. wprowadzono nową definicję drewna wykorzystywanego na cele energetyczne, której spełnienie powinno kwalifikować energię wyprodukowaną z wykorzystaniem drewna do objęcia systemem wsparcia dla OZE. Od tamtego czasu resort środowiska nie przyjął jednak rozporządzenia, które określiłoby cechy tzw. drewna energetycznego.
24.10.2017r. 16:46

W środę wieczorem w Sejmie odbędzie się pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o rynku mocy - wynika z opublikowanego we wtorek harmonogramu obrad Sejmu. Rząd chce, by nowe przepisy zaczęły obowiązywać już od stycznia 2018 r.
19.10.2017r. 14:14

W związku z publikacją na portalu BiznesAlert.pl artykułu "Komisja zgadza się na rynek mocy dla Polski. Trwają dalsze rozmowy" Ministerstwo Energii informuje, że obecnie prowadzi intensywne prace w ramach prenotyfikacji projektu ustawy o rynku mocy. Decyzja Komisji Europejskiej w tej sprawie nie została jeszcze podjęta. Publikacja jest zatem daleko idącym uproszczeniem zastosowanym przez autora.
19.10.2017r. 14:03

Pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o rynku mocy odbędzie się w Sejmie w przyszłą środę lub czwartek - powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski, odpowiadając na pytanie PAP.
19.10.2017r. 09:12

Taką deklarację złożył w środę minister energii Krzysztof Tchórzewski, odpowiadając na pytanie portalu Gramwzielone.pl. Ministerstwo Energii zapewnia, że finalizuje prowadzone na rządowym etapie prace nad kolejnym projektem nowelizacji ustawy o OZE. Tempo procedowania uzależnione jest od efektów rozmów na temat nowego polskiego systemu wsparcia dla OZE, które ME prowadzi z Komisją Europejską.
18.10.2017r. 05:37

Po tym jak amerykańska firma Invenergy oraz powiązane z nią spółki zdecydowały się na wszczęcie sporu z polskim rządem zarzucając mu niezgodne z prawem działania wobec branży energetyki wiatrowej, według rozmówcy "Rzeczpospolitej" kolejne zagraniczne firmy szykują się do pozwania Skarbu Państwa.
17.10.2017r. 16:48

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelę Prawa ochrony środowiska - poinformowała we wtorek Kancelaria Prezydenta. Nowe przepisy mają przyczynić się do ograniczania emisji niektórych zanieczyszczeń do atmosfery, np. pyłów ze średnich obiektów energetycznego spalania.
13.10.2017r. 13:57

Jak czytamy w BiznesAlert.pl, wiceminister energii Michał Kurtyka przedstawił owoce konsultacji na spotkaniu z dziennikarzami w ministerstwie energii.
11.10.2017r. 13:27

Propozycje Ministerstwa Energii ograniczą funkcjonowanie przedsiębiorstw zajmujących się dystrybucją energii elektrycznej. Będą one miały kłopoty w dysponowaniu majątkiem sieciowym, co utrudni budowę i modernizację sieci, przedłużanie procesu przyłączania nowych odbiorców, wytwórców itp. Nowe regulacje zwiększą obciążenia administracyjne firm - uważa Konfederacja Lewiatan, oceniając projekt ustawy.cire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE