ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrawo
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PATRON MERYTORYCZNY
Kancelaria prawnicza Wardyński i Wspólnicy

Prawo

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
03.03.2017r. 11:39

Senacka komisja gospodarki i innowacyjności nie wniosła w piątek poprawek do nowelizacji tzw. specustawy przesyłowej. Na liście inwestycji w sieci energetyczne najwyższych napięć znalazło się pięć kolejnych, które będą poddane jej rygorom.
02.03.2017r. 10:45

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, podczas jednego z ostatnich posiedzeń sejmowych komisji, poświęconego sprawie opodatkowania wiatraków, do stanowiska mówiącego o opodatkowaniu całych elektrowni wiatrowych przychylił się przedstawiciel Ministerstwa Finansów. MF nadal jednak nie wydało interpretacji ogólnej w tej sprawie, co mogłoby rozwiać wątpliwości, i jak wynika z doniesień prasowych - takiej interpretacji wydawać nie zamierza.
01.03.2017r. 16:04

Z początkiem marca do zarządu innogy Stoen Operator dołączył nowy członek zarządu, który będzie odpowiedzialny będzie za zarządzanie majątkiem sieciowym, danymi pomiarowymi i licznikami energii oraz projektami IT.
01.03.2017r. 15:06

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, Ministerstwo Energii opublikowało projekt rozporządzenia w sprawie szczegółowego zakresu i sposobu sporządzania audytu efektywności energetycznej, wzoru karty audytu efektywności energetycznej oraz metod obliczania oszczędności energii. To efekt przyjętej w ubiegłym roku ustawy o efektywności energetycznej.
24.02.2017r. 15:35

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, wkrótce rząd ma przedstawić projekt ustawy o elektromobilności. Jak zaznaczyła wczoraj wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz, wśród preferencji, na które będą mogli liczyć kupujący samochody elektryczne, jest zwolnienie z akcyzy, a rząd przewiduje też wprowadzenie pierwszeństwa dla zakupu autobusów zeroemisyjnych w programach realizowanych ze środków unijnych.
24.02.2017r. 11:34

Sejm uchwalił w piątek nowelizację specustawy przesyłowej. Na liście inwestycji w sieci energetyczne najwyższych napięć znalazło się pięć kolejnych, które będą poddane jej rygorom. Ma to zapewnić dostawy energii elektrycznej m.in. do aglomeracji warszawskiej i krakowskiej.
24.02.2017r. 05:58

Jak czytamy w "Rzeczpospolitej", grupa eurodeputowanych wysłała do prezydencji maltańskiej list dotyczący ekspansji projektu Nord Stream 2 w Europie, w którym wskazują na konieczność oceny zgodności tej inwestycji z unijnym prawem.
23.02.2017r. 18:37

Wszystkie kluby, z wyjątkiem PSL, zapowiedziały w czwartek w Sejmie poparcie poselskiego projektu nowelizacji tzw. specustawy przesyłowej, która rozszerza listę linii energetycznych najwyższych napięć o pięć następnych objętych jej reżimem. Chodzi m.in. o linię Kozienice - Miłosna.
16.02.2017r. 23:58

Pod koniec stycznia Urząd Regulacji Energetyki wszczął z urzędu postępowanie administracyjne w sprawie cofnięcia koncesji na obrót paliwami gazowymi spółce Energetyczne Centrum. Spółka zapewnia, że wyjaśnia sprawę i nie dopuszcza scenariusza cofnięcia koncesji.
16.02.2017r. 06:14

Kontrolowane przez Skarb Państwa spółki będą niebawem korzystały z usług Prokuratorii Generalnej. Między o stawkach, które będą obowiązywały w relacjach z tą instytucją pisze "Rzeczpospolita".cire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE