ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrawo
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PATRON MERYTORYCZNY
Kancelaria prawnicza Wardyński i Wspólnicy

Prawo

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
11.10.2017r. 10:56

Sejm może zająć się ustawą o rynku mocy jeszcze w trakcie obecnego posiedzenia - poinformował dziennikarzy minister energii, Krzysztof Tchórzewski.
09.10.2017r. 13:37

Jak czytamy w BiznesAlert, w ubiegłym tygodniu wiceminister energii Andrzej Piotrowski poinformował, że pierwsze czytanie projektu ustawy o rynku mocy odbędzie się najprawdopodobniej na posiedzeniu Sejmu zaplanowanym na 10-12 października. Jednak z porządku obrad Sejmu na godzinę 10.00 dnia 9 października wynika, że prac nad projektem ustawy o rynku mocy nie będzie.
04.10.2017r. 09:20

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, Ministerstwo Energii zachęca do wypełnienia ankiety wszystkich zainteresowanych realizacją inwestycji w obszarze odnawialnych źródeł energii w formule instalacji hybrydowej. - Pozwoli to nam uzyskać dane świadczące o skali potencjału tkwiącego w tego rodzaju projektach - informuje resort energii.
03.10.2017r. 17:41

Grupa inwestorów branży energetyki wiatrowej przygotowuje się na sądowe starcie z koncernem Energa, który uznał, że umowy na zakup od nich "zielonych certyfikatów" są nieważne. Przedstawiciele branży OZE wskazują, że sytuacji winne są kolejne rządy.
02.10.2017r. 14:15

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, opublikowane w piątek rozporządzenia Rady Ministrów zaskoczyły nie tylko inwestorów, ale również pracowników Urzędu Regulacji Energetyki, którzy zgodnie z planem przeprowadzili dzień wcześniej kolejną aukcję, a następne mieli przeprowadzić w dniach 2, 4 i 6 października. Jak nowe rozporządzenia wpłyną na aukcje, które w tym roku już się odbyły?
02.10.2017r. 09:29

O szczegółach wprowadzonych niespodziewanie rozporządzeń rządu, które anulowały kolejne, w tym już ogłoszone, aukcje OZE na ten rok - pisze serwis Gramwzielone.pl.
01.10.2017r. 15:11

Zaczęło obowiązywać rozporządzenie resortu rozwoju, które zaostrza normy emisyjne dla domowych kotłów grzewczych, a jeszcze przed rozpoczęciem sezonu grzewczego powinny zacząć obowiązywać normy dotyczące paliw stałych - zapowiedziała wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz.
26.09.2017r. 09:16

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, weszła w życie przyjęta w lipcu w ekspresowym tempie nowelizacja ustawy o odnawialnych źródłach energii. Poprzez zmianę wysokości opłaty zastępczej zyskają spółki obrotu państwowych koncernów energetycznych, które mogą teraz płacić za tzw. obowiązek OZE dużo mniej. Wytwórcom energii odnawialnej, którzy działają w systemie zielonych certyfikatów, ta nowelizacja odbiera natomiast nadzieję na powrót cen certyfikatów do poziomu pozwalającego myśleć o rentowności.
26.09.2017r. 06:20

Jak czytamy w "Gazecie Prawnej", według Sądu Najwyższego w sprawach dotyczących służebności przesyłu możliwe jest postanowienie wstępne.
22.09.2017r. 06:11

Jak przypomina "Rzeczpospolita", Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście złożył 7 lat temu skargę do Sądu Administracyjnego w Hamburgu dotyczącą głębokości ułożenia rurociągu Nord Stream, co miałoby utrudniać ruch statków. Po jej odrzuceniu 2 lata temu, spółka złożyła odwołanie, a teraz oczekuje decyzji w tej sprawie.cire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE