ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrawo
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PATRON MERYTORYCZNY
Kancelaria prawnicza Wardyński i Wspólnicy

Prawo

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
08.12.2017r. 09:05

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, przyjęta w środę przez Sejm ustawa o rynku mocy to dobra wiadomość dla państwowych koncernów energetycznych. Potwierdziły to ich czwartkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
07.12.2017r. 14:54

Senat przyjął w czwartek kilka poprawek do ustawy o rynku mocy, która ma zagwarantować dostępność odpowiednich do potrzeb zasobów mocy w źródłach, wytwarzających energię elektryczną. Ustawa zakłada, że od 2021 r. konsumenci w rachunkach będą płacić specjalną opłatę mocową.
07.12.2017r. 05:53

Jak poinformowało URE, rozporządzenia te obowiązują wprost w państwach członkowskich bez konieczności ich implementacji do prawa krajowego i określają wspólne zasady funkcjonowania oraz zarządzania systemami energetycznymi, mając na celu eliminację barier technicznych dla dalszej integracji rynku.
05.12.2017r. 09:01

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, Ministerstwo Energi przedstawiło projekt rozporządzenia nt. maksymalnej ilości i wartości energii z OZE, która może zostać sprzedana w drodze aukcji w 2018 r. Już wiadomo, że to rozporządzenie będzie wymagać aktualizacji. Problemem są przeciągające się prace nad projektem nowelizacji ustawy o OZE, od którego przyjęcia zależy uruchomienie kolejnych aukcji i ich ostateczne zasady, a który jeszcze nie stał się przedmiotem prac w parlamencie.
01.12.2017r. 09:30

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, Ministerstwo Energii przedstawiło propozycje cen referencyjnych dla aukcji na 2018 r., tj. cen, których nie będzie można przekroczyć w składanych ofertach za sprzedaż energii w przyszłorocznych aukcjach dla poszczególnych grup technologii OZE - jeśli aukcje dla nich zostaną przeprowadzone. Podwyższono ceny dla produkcji energii z biogazu, a obniżono m.in. dla fotowoltaiki i instalacji hybrydowych.
01.12.2017r. 06:18

Biuro prawne resortu energii przekazało w ubiegły piątek zaktualizowany projekt ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych do Komisji Prawniczej Rządowego Centrum Legislacji.
28.11.2017r. 07:52

Od przyszłego roku mają być łatwiejsze postępowania w związku z koncesjami na poszukiwanie i wydobywanie węglowodorów, m.in. gazu łupkowego. Przedsiębiorcy skorzystają na wprowadzeniu procedury "open door", w której to oni będą mogli inicjować postępowanie koncesyjne na wydobycie węglowodorów ze złóż. Mniej biurokracji ma być też przy przedłużaniu koncesji na wydobycie węgla. Ma to zapobiec wygaśnięciu do 2020 roku ważności ponad połowy z 65 koncesji na eksploatację złóż węgla kamiennego i brunatnego.
24.11.2017r. 17:55

Sejmowa Komisja Energii poparła większość poprawek do projektu ustawy o rynku mocy, zgłoszonych w drugim czytaniu. Najważniejsze zmiany wprowadzają efekty uzgodnień z Komisją Europejską.
24.11.2017r. 11:44

Sejm znowelizował w piątek ustawę o biokomponentach i biopaliwach ciekłych. Według rządu, jej głównym zadaniem jest dostosowanie prawa do przepisów unijnych dotyczących jakości paliw i promocji odnawialnych źródeł energii.
21.11.2017r. 21:45

Sejmowa Komisja ds. Energii i Skarbu Państwa pozytywnie zaopiniowała we wtorek sprawozdanie specjalnej podkomisji nt. rządowego projektu ustawy o rynku mocy. Komisja nie zgłosiła uwag do zmian wprowadzonych przez podkomisję.cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE