ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrawo
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PATRON MERYTORYCZNY
Kancelaria prawnicza Wardyński i Wspólnicy

Prawo

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
09.06.2017r. 12:28

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, Ministerstwo Energii zapowiedziało, że przy okazji wdrażania najbliższej nowelizacji ustawy o OZE weźmie na siebie m.in. uregulowanie sytuacji farm wiatrowych w zakresie problematycznego sposobu naliczania podatku od nieruchomości. ME nie zamierza natomiast zmieniać przyjętych w ustawie "antywiatrakowej" restrykcyjnych zasad lokowania nowych farm wiatrowych i nie przygotuje regulacji, które mogłyby doprowadzić do poprawy sytuacji operatorów wiatraków działających w systemie zielonych certyfikatów.
09.06.2017r. 05:50

Na temat przedstawionych podczas czwartkowego posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu Górnictwa i Energii propozycji nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii - pisze "Rzeczpospolita".
08.06.2017r. 13:42

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie, w którym Ministerstwo Energii sformułowało regulacje związane z obowiązkiem przyłączania do sieci odnawialnych źródeł energii produkujących ciepło i zakupu takiego ciepła przez przedsiębiorstwa zajmujące się jego sprzedażą.
08.06.2017r. 10:24

Jak poinformował portal Garamwzielone.pl w czwartek Ministerstwo Energii zaprezentuje w Sejmie założenia zapowiadanej od zeszłego roku, kolejnej nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii. Portal prezentuje oczekiwania branży OZE co do nowelizacji ustawy.
07.06.2017r. 10:21

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, w kolejnej nowelizacji ustawy o OZE Ministerstwo Energii chce rozszerzyć prosumencki system rozliczeń energii produkowanej z mikroinstalacji również na przedsiębiorców. Dopóki jednak ta nowelizacja nie wejdzie w życie, przedsiębiorcy produkujący energię z mikroinstalacji są rozliczani na alternatywnych zasadach. Jaki sposób rozliczeń należy przyjąć w przypadku mikroinstalacji należących do rolników?
06.06.2017r. 15:31

Rząd na wtorkowym posiedzeniu przyjął projekt nowelizacji ustawy, która precyzuje regulacje o obowiązkowych zapasach gazu, o ile są one utrzymywane poza granicami Polski. To odpowiedź na wątpliwości interpretacyjne, sygnalizowane przez uczestników rynku gazu.
05.06.2017r. 15:21

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, w Dzienniku Ustaw opublikowano mające 14-dniowe vacatio legis rozporządzenie dotyczące zasad wydawania akredytacji organizatorom szkoleń oraz prowadzenia egzaminów dla instalatorów mikro- i małych instalacji OZE. To umożliwi wznowienie egzaminów, których realizacja została wstrzymana w ubiegłym roku.
01.06.2017r. 12:47

Regulacje związane z nowelą ustawy o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw trafią pod obrady Komitetu Stałego Rady Ministrów w czerwcu - zapowiedział wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski. W regulacjach mają znaleźć się rozwiązania dot. certyfikacji paliw stałych.
01.06.2017r. 05:23

Projekt ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych może pomóc w zwiększeniu sprzedaży samochodów elektrycznych oraz usług związanych z eksploatacją takich aut. Wymaga jednak wielu poprawek, które przyczynią się do precyzyjnego, a w niektórych przypadkach nieco odmiennego uregulowania praw i obowiązków wszystkich uczestników rynku - uważa Konfederacja Lewiatan.
30.05.2017r. 11:10

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, wczoraj w Sejmie odbyły się konsultacje projektu zmian w prawie dotyczącym elektrowni wiatrowych, który przygotowali posłowie Nowoczesnej.cire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE