ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrawo
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PATRON MERYTORYCZNY
Kancelaria prawnicza Wardyński i Wspólnicy

Prawo

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
21.09.2016r. 10:27

Senacka komisja gospodarki narodowej i innowacyjności zarekomendowała w środę przyjęcie bez poprawek noweli ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego. Ustawa m.in. zwiększa górny limit wydatków budżetowych na restrukturyzację górnictwa z 3 do 7 mld zł.
14.09.2016r. 11:58

Górny limit wydatków budżetowych na restrukturyzację górnictwa wynosić ma 7 mld zł - zakłada uchwalona w środę przez Sejm nowela ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego. Pieniądze mają być przeznaczone m.in. na osłony dla odchodzących z pracy górników.
22.07.2016r. 12:37

Rozprawienie się z szarą i czarną strefą na rynku paliw, wzmocnienie konkurencji na tym rynku oraz bezpieczeństwa energetycznego państwa, to cele noweli Prawa energetycznego. W piątek Sejm zaakceptował obie poprawki Senatu do tej noweli. Teraz trafi ona do podpisu prezydenta.
21.07.2016r. 05:51

Ustawa o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych weszła w życie w ubiegły piątek, ale jak pisze "Rzeczpospolita", niebawem można spodziewać się jej nowelizacji.
01.07.2016r. 13:35

Jak przypomina portal Gramwzielone.pl, w 2013 r. spółka Tauron Sprzedaż wysłała do właścicieli podłączonych do jej sieci odnawialnych źródeł energii aneksy do umowy na sprzedaż energii nakładające na nich dodatkową opłatę tytułem usługi za tzw. bilansowanie handlowe. Wysokość opłaty wstępnie ustalono na kilkanaście złotych za MWh produkowanej energii.
30.06.2016r. 12:04

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, zgodnie z wchodzącą jutro w życie nowelizacją ustawy o OZE, funkcjonujący w pierwszym półroczu br. system wsparcia dla gospodarstw domowych posiadających wpięte do sieci mikroinstalacje, zostanie zastąpiony tzw. opustami. Po jakiej cenie zostanie rozliczona sprzedaż energii z kilku tysięcy mikroinstalacji za I połowę 2016 r. i jak będą rozliczani "starzy” prosumenci po 1 lipca?
29.06.2016r. 14:33

Jak poinformował BiznesAlert.pl, zgłoszony przez grupę posłów Prawa i Sprawiedliwości projekt nowelizacji ustawy Prawo energetyczne ma zdaniem autorów propozycji wprowadzić m. in. systemowe uporządkowanie rynku paliw ciekłych, w tym gazu ziemnego, zwiększenie kontroli państwa nad systemem zapasów interwencyjnych ropy naftowej i paliw, co będzie miało szczególne znaczenie w kontekście oddania niedawno do użytku terminalu LNG w Świnoujściu. Rozszerzone zostaną także kompetencje prezesa Urzędu Regulacji Energetyki.
21.06.2016r. 15:32

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, dzisiaj sejmowa Komisja ds. Energii i Skarbu Państwa w ekspresowym tempie przegłosowała poprawki do nowelizacji ustawy o OZE, które w ubiegłym tygodniu wniósł Senat. W efekcie Komisja zarekomendowała przyjęcie tych poprawek na plenarnym posiedzeniu Sejmu.
21.06.2016r. 09:23

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, podczas ostatniej debaty w Senacie, która towarzyszyła przyjmowaniu przez senatorów nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii, wiele miejsca w dyskusji poświęcono wprowadzanemu przez tą nowelizację systemowi rozliczeń dla mikroinstalacji i temu jak państwo powinno wspierać energetykę prosumencką.
09.06.2016r. 11:05

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, podczas nocnej debaty w Sejmie na temat nowelizacji ustawy o OZE posłowie opozycji wytykali jej autorom tryb procedowania, niedopracowanie zgłaszanych propozycji, zamieszanie podczas prac komisji, a także odebranie prosumentom taryf gwarantowanych i zwiększenie wsparcia dla współspalania.cire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE