ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrawo
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PATRON MERYTORYCZNY
Kancelaria prawnicza Wardyński i Wspólnicy

Prawo

KOMENTARZE
05.04.2016r. 09:10

Karol Lasocki, Piotr Michajłow - K&L Gates
Nie budzi naszych wątpliwości, że projekt ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych ("Projekt") wymaga notyfikowania Komisji Europejskiej przed jego uchwaleniem, jako przepisy techniczne, dotyczące turbin wiatrowych. Taka konkluzja została również zawarta w opinii MSZ z 31 marca 2016 r. przedłożonej do Projektu. Niewywiązanie się z obowiązku notyfikacji doprowadzi najprawdopodobniej do odmowy stosowania nienotyfikowanych przepisów technicznych przez sądy polskie i prawnego chaosu. Ma to już w Polsce obecnie miejsce w stosunku do nienotyfikowanych przepisów technicznych zawartych w ustawie z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.
25.03.2016r. 09:04

dr Christian Schnell, radca prawny, Przewodniczący Komisji econet-poland przy Polsko Niemieckiej Izby Przemysłowo Handlowej
W dniu 18 marca 2016 r. sejmowa podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych przyjęła swoje sprawozdanie. Posłowie nie przyjęli zasadniczych uwag zgłaszanych zarówno przez ekspertów z branży jak i inwestorów. Wiele kontrowersyjnych rozwiązań nadal pozostaje w treści projektu ustawy.
25.03.2016r. 09:02

Bogdan Rzońca, poseł Prawa i Sprawiedliwości
"Celem projektu ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych jest ochrona interesów mieszkańców, zdrowia ludzi. Chodzi nam o ucywilizowanie procesów inwestycji, eksploatacji elektrowni wiatrowych i uzupełnienie luk prawnych, które powodowały nieprawidłowości" - powiedział nam poseł Bogdan Rzońca, sprawozdawca projektu tej ustawy.
02.03.2016r. 11:21

Teresa Wójcik, Redakcja BiznesAlert.pl
Kolejna inicjatywa ustawodawcza dotycząca elektrowni wiatrowych została podjęta przez grupę posłów Prawa i Sprawiedliwości już w bieżącej kadencji, 19 lutego br. Grupa ta wniosła projekt ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych.
26.11.2015r. 09:32

Bohdana Horáčková
Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny CEZ Polska
Wdrażanie ustawy OZE oraz przepisów wykonawczych nadal trwa, a sama ustawa nie daje pełnego obrazu systemu wsparcia odnawialnych źródeł energii. Po opublikowaniu ustawy zostały przygotowane rozporządzenia wykonawcze a dla niektórych z nich proces konsultacji jeszcze się nie zakończył. W sumie dopiero komplet wszystkich regulacji - 22 rozporządzeń wykonawczych powinien dać pełen obraz systemu wsparcia dla odnawialnych źródeł energii. Dla inwestorów niezwykle istotne jest poznanie wszystkich rozporządzeń wykonawczych, aby mogli w pełni świadomie podjąć decyzje o podejściu do aukcji i ewentualnej realizacji inwestycji. Ponadto wyjaśnienia wymagają liczne rozbieżności interpretacyjne ustawy OZE.
21.11.2015r. 09:45

Jak wskazała w środowym expose premier Beata Szydło, w sektorze energetycznym mamy "ogromną ilość problemów". Jak je rozwiązać i jakie są najważniejsze wyzwania nowego rządu w kwestii energii odnawialnej - zapytał przedstawicieli branży OZE portal Gramwzielone.pl?
16.09.2015r. 21:45

Z projektu rozporządzenia Ministra Gospodarki w sprawie ceny referencyjnej na 2016 rok wynika, że rząd nie zamierza ułatwić inwestycji w energetykę wiatrową. O ile wiatraki na lądzie mogą jeszcze odnaleźć się w systemie aukcyjnym, o tyle projekty typu offshore przy proponowanym wsparciu nie mają szans.
27.07.2015r. 09:33

Teresa Wójcik, Redaktor BiznesAlert.pl
W piątek (24 lipca) Sejm zaakceptował poprawki Senatu do spec ustawy o strategicznych energetycznych sieciach przesyłowych.
27.04.2015r. 15:22

prof. dr hab. inż. Konrad Świrski, Transition Technologies SA
Drogi legislacji w Polsce są wyjątkowo zawiłe. Właśnie uchwalona ustawa o OZE ma za sobą ponad 5 lat pracy nad kolejnymi wersjami, ustawicznych targów interesów wewnętrznych i lobbystycznych, a już w niecałe 2 miesiące do uchwalenia idzie do poprawki. Enigmatyczne informacje płynące z Ministerstwa Gospodarki wskazują na to, że za chwilę powstanie rozporządzenie zmieniające taryfy gwarantowane dla prosumentów
10.02.2015r. 06:10

Mimo apeli organizacji przedsiębiorców (m.in. Lewiatana, PSEW i Związku Banków Polskich), Senat nawet nie głosował poprawki wprowadzającej okres przejściowy, w uchwalonej ustawie o Odnawialnych Źródłach Energii. Pracodawcy proponowali, aby w ciągu pierwszych 3-6 miesięcy obowiązywania systemu aukcyjnego, nowi wytwórcy nadal mogli jeszcze wchodzić do systemu zielonych certyfikatów, co zapobiegłoby co najmniej kilkumiesięcznej luce w inwestycjach - podkreśla Konfederacja Lewiatan.
Konfederacja Lewiatancire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE