ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrawo
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PATRON MERYTORYCZNY
Kancelaria prawnicza Wardyński i Wspólnicy

Prawo

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

URE: błędy we wnioskach o wydanie świadectw pochodzenia
11.07.2017r. 09:26

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, Urząd Regulacji Energetyki informuje, że trafiają do niego błędnie wypełnione wnioski o wydanie świadectw pochodzenia. Błędy wynikają głównie z niedostosowania się do zmian w prawie, które weszły w życie z początkiem tego roku.
URE przypomina, że 1 stycznia 2017 r. weszły w życie zmiany w art. 45 ustawy o OZE, który w ust. 2 pkt 1-8 reguluje procedury związane z wydawaniem świadectw pochodzenia.

Wśród najczęstszych błędów we wnioskach o wydanie świadectw pochodzenia, które wymienia Urząd, są m.in. brak wskazania we wniosku dnia wytworzenia po raz pierwszy energii elektrycznej, brak wymaganej liczy podpisów osób upoważnionych do reprezentacji wytwórcy, brak złożenia przez wytwórcę właściwej treści oświadczenia pod rygorem odpowiedzialności karnej, złożenie oświadczenia określonego w art. 45 ust. 2 pkt 7 ustawy o OZE przez pełnomocnika wytwórcy, a także brak załączenia do wniosku dowodu uiszczenia opłaty skarbowej w wysokości 17 zł.
Błędy formalne popełniane przez wnioskujących o wydanie świadectw pochodzenia - jak podaje URE - "z oczywistych względów negatywnie rzutują na terminy zakończenia postępowania". Brak któregokolwiek z elementów objętych zakresem powołanej normy prawnej skutkuje koniecznością wezwania wytwórcy do uzupełnienia wniosku w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania, pod rygorem pozostawienia wniosku bez rozpoznania.
Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.


DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE