ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrawo
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PATRON MERYTORYCZNY
Kancelaria prawnicza Wardyński i Wspólnicy

Prawo

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

MF: prace nad zmianami w podatku od kopalin nie są prowadzone
22.08.2017r. 13:14

Prace nad zmianami podatku od kopalin nie są prowadzone, prowadzona jest natomiast analiza danin sektora wydobywczego, poinformowało PAP Biznes Ministerstwo Finansów.
Niedawno minister energii Krzysztof Tchórzewski mówił, że podatek od wydobycia niektórych kopalin powinien stanowić koszt uzyskania przychodu. Mówił, że trzeba będzie go poprawić, żeby był traktowany tak, jak każdy podatek.

Dodał też, że będzie przekonywać ministrów rządu, by w ten sposób zmienić ten podatek.

"Obecnie nie są prowadzone prace analityczne czy też legislacyjne dotyczące podatku od kopalin" - podał z kolei resort finansów.
Wyjaśniono, że jest to związane z potrzebą wypracowania kompleksowego podejścia oraz do stworzenia długofalowej polityki surowcowej państwa.

W maju 2016 roku premier Beata Szydło powołała wiceministra środowiska, Głównego Geologa Kraju Mariusza Orion Jędryska na stanowisko pełnomocnika rządu ds. polityki surowcowej, który stanął również na czele Międzyresortowego zespołu do spraw Polityki Surowcowej Państwa.

"Zadaniem zespołu jest m.in. analiza danin sektora wydobywczego, w tym podatku od wydobycia niektórych kopalin" - podał resort finansów.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE