ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrawo
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PATRON MERYTORYCZNY
Kancelaria prawnicza Wardyński i Wspólnicy

Prawo

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Sejm zajmie się projektem ustawy o rynku mocy
11.09.2017r. 13:42

Jak czytamy w BiznesAlert, z harmonogramu prac Sejmu, wynika, że jutro, bądź w środę, na pierwszym po wakacjach posiedzeniu, posłowie będą rozpatrywać w ramach pierwszego czytania projekt ustawy o rynku mocy. Ustawa ma zwiększyć możliwości inwestycyjne polskim firm energetycznych, aby te inwestowały w modernizacje lub budowę nowych mocy wytwórczych.
Na posiedzeniu Sejmu, które rozpocznie się od 12 września jest zaplanowane pierwsze czytanie projektu ustawy o rynku mocy. Nie ma jeszcze harmonogramu prac, więc nie wiadomo jeszcze czy projekt będzie rozpatrywany pierwszego czy drugiego dnia pierwszego po wakacjach posiedzenia Sejmu. Ze strony zgłaszającego, Ministerstwa Energii, projekt przedstawi szef resortu Krzysztof Tchórzewski. Po pierwszym czytaniu projekt będzie skierowany tego samego dnia do Komisji Energii i Skarbu Państwa.

Ministerstwo Energii przewiduje, że w wyniku uchwalenia ustawy o rynku mocy powstanie dwutowarowy rynek energii i mocy z pierwszymi dostawami w 2021 r., dzięki czemu koszty dostawy energii elektrycznej będą niższe o 55,6 mld zł w latach 2021-2035. Przewidywane wydatki budżetu państwa w ciągu 10 lat to 10,38 mln zł. Ustawa miałaby wejść w życie od 2018 roku.
Projekt jest także w procedurze prenotyfikacyjnej w Komisji Europejskiej w celu uzyskania pewności prawnej w zakresie uznania przepisów tego projektu za pomoc publiczną w rozumieniu art. 107 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej - czytamy w BiznesAlert.pl.
BiznesAlert

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: Tre 11.09.2017r. 21:24
Autorzy i zwolennicy rynku mocy niech przeczytają słowa Papieża Franciszka. Rynek mocy w Polsce ma służyć węglowi... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: ver 12.09.2017r. 09:46
,, Głupi " i ,, Uparty ' ten człowiek który nie zdaje sobie sprawy ze zmian klimatycznych.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE