ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrawo
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PATRON MERYTORYCZNY
Kancelaria prawnicza Wardyński i Wspólnicy

Prawo

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

URE: rozporządzenia RM nie wpłyną na aukcje z czerwca
02.10.2017r. 14:15

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, opublikowane w piątek rozporządzenia Rady Ministrów zaskoczyły nie tylko inwestorów, ale również pracowników Urzędu Regulacji Energetyki, którzy zgodnie z planem przeprowadzili dzień wcześniej kolejną aukcję, a następne mieli przeprowadzić w dniach 2, 4 i 6 października. Jak nowe rozporządzenia wpłyną na aukcje, które w tym roku już się odbyły?
Na postawie niespodziewanych, niezawierających żadnego vacatio legis rządowych rozporządzeń, które ukazały się w Dzienniku Ustaw w dniu 29 września br., Urząd Regulacji Energetyki anulował ogłoszone wcześniej aukcje, które miały odbyć się w pierwszym tygodniu października.

W dwóch rozporządzeniach z 29 września rząd anulował aukcje wpisane do wcześniejszego rozporządzenia z 20 marca 2017 r. na temat aukcji, które miały się odbyć w tym roku. Wyzerowano ponadto wartość i ilość energii, która miała zostać sprzedana przez inwestorów na podstawie tegorocznych aukcji.

Jak te rozporządzenia wpłyną na przeprowadzone dotąd aukcje? Wygląda na to, że inwestorzy, którzy zapewnili sobie wsparcie w pierwszych dwóch tegorocznych aukcjach, przeprowadzonych w dniach 29 i 30 czerwca, mogą spać spokojnie.

Justyna Pawlińska z biura prasowego Urzędu Regulacji Energetyki potwierdziła w rozmowie z portalem Gramwzielone.pl, że najnowsze rozporządzenia Rady Ministrów nie wpłyną na aukcje, które odbyły się w dniach 29-30 czerwca.
Co prawda w nowym rozporządzeniu z 29 września nie anulowano punktów 1 i 2, które opisywały te aukcje, jednak w drugim z rozporządzeń z 29 września rząd wyzerował wartość i ilość energii, która miała zostać sprzedana w drodze tegorocznych aukcji również w tym zakresie.

Na ten moment nadal nie ma decyzji jeśli chodzi o aukcję przeprowadzoną przez URE w dniu 28 września, a więc dzień przed publikacją rozporządzeń, które anulowały.. m.in. tą aukcję.

Jeśli URE uzna, że ta aukcja jest ważna, mimo rozporządzeń z 29 września, powinien wkrótce podać jej wyniki.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE