ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrawo
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PATRON MERYTORYCZNY
Kancelaria prawnicza Wardyński i Wspólnicy

Prawo

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Minister energii: Sejm może zająć się ustawą o rynku mocy jeszcze na tym posiedzeniu
11.10.2017r. 10:56

Sejm może zająć się ustawą o rynku mocy jeszcze w trakcie obecnego posiedzenia - poinformował dziennikarzy minister energii, Krzysztof Tchórzewski.
"Nie wykluczam, że jeszcze na tym posiedzeniu Sejmu zajmiemy się ustawą o rynku mocy" - powiedział minister.

"Myślę, że do tej ustawy, która jest w Sejmie, będzie około 4-5 poprawek" - dodał. Wcześniej w środę Tchórzewski poinformował, że rozmowy z Komisją Europejska w sprawie tzw. pakietu zimowego posuwają się do przodu i Polska ma szanse uzyskać derogacje zarówno w kwestii wymagań ogólnych, jak i rynku mocy.
Pytany, jakie kwestie są jeszcze do uzgodnienia z KE, Tchórzewski odpowiedział: "Jest jeszcze kilka kwestii do omówienia, m.in. dyskutujemy na temat udziału mocy zagranicznych".

KE proponuje, aby pomoc publiczna w postaci rynku mocy nie mogła dotyczyć jednostek wytwórczych o emisyjności ponad 550 kg CO2 na MWh, co wyklucza z niej praktycznie bloki węglowe. Polska liczy z kolei po pierwsze na derogacje, czyli opóźnienie wprowadzenia w życie tego wymogu oraz na liczenie emisyjności dla całej krajowej energetyki, a nie dla poszczególnych źródeł.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE