ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrawo
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PATRON MERYTORYCZNY
Kancelaria prawnicza Wardyński i Wspólnicy

Prawo

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Nowelizacja ustawy o OZE już w Sejmie
26.03.2018r. 12:39

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, projekt nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii został opublikowany na stronach Kancelarii Sejmu. Otwiera to drogę do jego przyjęcia przez posłów i senatorów, co umożliwi wdrożenie poprawionych mechanizmów wsparcia dla producentów energii odnawialnej.
Rada Ministrów przyjęła przygotowany przez Ministerstwo Energii projekt nowelizacji ustawy o OZE na początku tego miesiąca. Teraz, po niemal trzech tygodniach, projekt w końcu został skierowany do Sejmu, co otwiera drogę do procedowania w sejmowej Komisji do Spraw Energi i Skarbu Państwa.

Najbliższe posiedzenie Sejmu zaplanowano na 10-11 kwietnia i wtedy może rozpocząć się pierwsze czytanie projektu, jednak na razie posiedzenia komisji kierowanej przez posła PiS Wojciecha Zubowskiego nie ma jeszcze w wykazie prac sejmowych.

Przed przyjęciem projektu nowelizacji przez Radę Ministrów resort energii postanowił wprowadzić zmiany w jej aktualnym projekcie i do ostatniej chwili trwały uzgodnienia prowadzone na poziomie poszczególnych ministerstw.
W połowie tego miesiąca, a więc już po zaakceptowaniu projektu przez Radę Ministrów, do Ministerstwa Energii trafiło pismo Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, w którym UOKiK zwraca się o wycofanie wniosku o notyfikację Komisji Europejskiej przewidywanej w projekcie pomocy publicznej na modernizację instalacji OZE oraz instalacji hybrydowych. Urząd wezwał jednocześnie do wszczęcia procedury prenotyfikacji KE rozwiązań zawartych w projekcie.

Tymczasem wcześniej, w dniu 5 marca br., a więc dzień przed przyjęciem projektu nowelizacji przez Radę Ministrów, do resortu energii trafiło pismo Ministerstwa Spraw Zagranicznych, które uznało, że projekt jest zgodny z prawem Unii Europejskiej.

W ubiegłym tygodniu najnowszemu projektowi nowelizacji ustawy o OZE poświęcone zostało posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Górnictwa i Energii, podczas którego projekt ten skrytykował prezes Urzędu Regulacji Energetyki, natomiast od jego szybkiego przyjęcia wzywali przedstawiciele organizacji branżowych związanych z OZE.
Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.


DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE