ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrawo
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PATRON MERYTORYCZNY
Kancelaria prawnicza Wardyński i Wspólnicy

Prawo

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Kancelaria CMS doradza w związku z inwestycją w nowo budowany blok energetyczny w Jaworznie
28.03.2018r. 13:41

Kancelaria CMS doradzała Polskiemu Funduszowi Rozwoju (PFR) w związku inwestycją w nowo budowany blok energetyczny o mocy 910 MW powstający w Elektrowni Jaworzno należącej do Grupy Tauron.
Zakres prac CMS obejmował przeprowadzenie badania due diligence SPV, przygotowanie i negocjowanie umowy inwestycyjnej oraz umowy wspólników pomiędzy Funduszami a Tauron Polska Energia, a także głównych umów projektowych, w tym umowy sprzedaży węgla i umowy sprzedaży energii elektrycznej, które zostaną zawarte pomiędzy SPV a Tauron Polska Energia.

Przy transakcji doradzał zespół kancelarii CMS złożony zarówno z prawników transakcyjnych, jak i specjalizujących się w doradztwie dla sektora energetycznego. Pracami kierowali Jakub Marcinkowski, partner i adwokat z praktyki transakcyjnej oraz Piotr Ciołkowski, partner i lider zespołu ds. regulacyjnych w sektorze energetycznym, a w skład zespołu weszli: Olga Czyżycka, starszy prawnik i adwokat z zespołu transakcyjnego, oraz Iga Lis, partner, Agnieszka Skorupińska, counsel, Michał Andruszkiewicz, starszy prawnik i oraz Piotr Prawda, prawnik - adwokaci z zespołu energetycznego.

Koszt powstania nowego bloku w Jaworznie - jednej z największych inwestycji prowadzonych obecnie w polskiej energetyce - szacowany jest na 6,2 mld PLN.
W ramach porozumienia pomiędzy PFR a Tauron Polska Energia, fundusze zarządzane przez PFR (Kapitałowy Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych i Fundusz Inwestycji Infrastrukturalnych - Dłużny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych) obejmą udziały w Nowe Jaworzno Grupa Tauron sp. z o.o. (SPV), spółce celowej należącej do TAURON Polska Energia realizującej inwestycję budowy nowego bloku. Wartość zaangażowania kapitałowego PFR w spółkę wyniesie 880 mln PLN.

Nowy blok opalany węglem kamiennym ma wytworzyć rocznie do 6,5 TWh energii elektrycznej, co odpowiada zapotrzebowaniu 2,5 mln gospodarstw domowych. Obecnie inwestycja zrealizowana jest w 50 proc., a jej zakończenie planowane jest na listopad 2019 roku. Blok powstaje w technologii węglowej na parametry nadkrytyczne i będzie charakteryzował się najwyższą sprawnością w swojej klasie w Polsce, tj. 45,9 proc. netto. Planowane roczne zużycie węgla - w większości pochodzącego z kopalń Grupy Tauron - szacowane jest na 2,8 mln ton.

CMS , CIRE.PL

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE