ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrawo
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PATRON MERYTORYCZNY
Kancelaria prawnicza Wardyński i Wspólnicy

Prawo

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

NSA: darmowa służebność przesyłu nieopodatkowana
17.04.2018r. 05:54

Jak wynika z kolejnego wyroku NSA, przedsiębiorstwa energetyczne nie muszą płacić podatku od nieodpłatnego korzystania z cudzej nieruchomości - czytamy w "Gazecie Prawnej".
Według sędziego NSA Marka Olejnika orzecznictwo w tego typu sprawach stało się jednolite po wyroku NSA z 23 kwietnia 2013 r. Zgodnie z nim nie ma mowy o przychodzie z nieodpłatnych świadczeń, gdy spółka, która korzysta z gruntu należącego do osób trzecich, ma zarazem obowiązek dostarczać im np. energię. Istnieje zatem ekwiwalentność świadczeń, co wyklucza nieodpłatne przysporzenie - czytamy w "Gazecie Prawnej".
Gazeta Prawna

KOMENTARZE ( 2 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: cytaty 17.04.2018r. 16:26
"ma zarazem obowiązek dostarczać im np. energię"
a jak nie dostarcza energii?
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowedź: 18-04-2018r. 07:07 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE