ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrawo
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PATRON MERYTORYCZNY
Kancelaria prawnicza Wardyński i Wspólnicy

Prawo

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Senat rozpoczął obrady; zajął się nowelą ustawy ws. cen energii
28.12.2018r. 21:39

W piątek po godz. 21. rozpoczęło się posiedzenie Senatu, który zajmuje się rządową nowelą ustawy ws. cen energii elektrycznej. Nowela uchwalona wcześniej tego dnia przez Sejm obniża akcyzę na energię elektryczną i zmienia stawki opłaty przejściowej, co ma zapobiec podwyżkom cen prądu w 2019 r.
Jest to jedyny punkt obrad. Senackie komisje: Środowiska, Budżetu i Finansów Publicznych oraz Gospodarki Narodowej i Innowacyjności rekomendują przyjęcie noweli bez poprawek.

Na początku obrad senatorowie uczcili minutą ciszy 13 górników, którzy zginęli 20 grudnia w wyniku wybuchu metanu w kopalni CSM w Karwinie. Górnicy znajdowali się 800 metrów pod ziemią. Zginęło 13 osób - 12 Polaków i Czech.
Senatorowie minutą ciszy uczcili także zmarłego w czwartek w Krakowie w wieku 84 lat bpa Tadeusza Pieronka. W latach 1992-1998 Tadeusz Pieronek był biskupem pomocniczym sosnowieckim, sekretarzem generalnym Konferencji Episkopatu Polski 1993-1998 i w latach 1998-2004 rektorem Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE