ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrawo
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PATRON MERYTORYCZNY
Kancelaria prawnicza Wardyński i Wspólnicy

Prawo

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Specustawa ułatwi PERN budowę i modernizację rurociągów naftowych i paliwowych
04.04.2019r. 12:49

Ustawa o przygotowaniu i realizacji strategicznych inwestycji w sektorze naftowym, która ułatwi PERN budowę i modernizację rurociągów naftowych i paliwowych, 3. kwietnia została ogłoszona w Dzienniku Ustaw. Oznacza to, że wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia czyli 18 kwietnia 2019 roku - czytamy w BiznesAlert.pl.
Ustawa wprowadza m.in. uproszczenia w uzyskiwaniu niezbędnych zgód administracyjnych. Ma ułatwić przygotowanie, a w efekcie także realizację strategicznych przedsięwzięć, takich jak budowa oraz modernizacja rurociągów naftowych i paliwowych. Przypomnijmy, że ustawę w lutym br. uchwalił Sejm RP, a następnie przyjął ją Senat, nie wnosząc do niej poprawek. Następnie została podpisana przez Prezydenta RP.

- Zgodnie z Wieloletnim Planem Strategicznym PERN S.A. na lata 2018 - 2022, Spółka realizuje złożony i ambitny program rozbudowy infrastruktury magazynowej i przesyłowej. Zwiększamy nasze możliwości w obszarze ropy i paliw, bo tego oczekuje rynek, ale także nasi klienci. Uchwalona ustawa dotycząca inwestycji w sektorze naftowym usprawni nasze działania - powiedział Igor Wasilewski, Prezes PERN.
Ustawa wprowadza szczególne rozwiązania prawne dla przygotowania i realizacji strategicznych inwestycji w sektorze naftowym, wskazanych w załączniku do ustawy, obejmujących:
- budowę rurociągu ropy naftowej z Gdańska - do Płocka, wraz z infrastrukturą niezbędną do jego obsługi,
- budowę rurociągów ropy naftowej lub produktów naftowych, w celu zmiany przebiegu trasy istniejących rurociągów ropy naftowej lub produktów naftowych albo ich odbudowę, rozbudowę, przebudowę, remont, rozbiórkę lub zmianę sposobu użytkowania wraz z infrastrukturą niezbędną do ich obsługi,
- budowę rurociągu produktów naftowych z Boronowa - do Trzebini, wraz z infrastrukturą niezbędną do jego obsługi,
- budowę rurociągu produktów naftowych z Podziemnego Magazynu Ropy i Paliw Góra - do miejscowości Wielowieś, wraz z infrastrukturą niezbędną do jego obsługi.

Obecnie PERN finalizuje już I etap rozbudowy pojemności na paliwa - nowe zbiorniki w Koluszkach i Nowej Wsi Wielkiej, rozbudowuje także bazę surowcową w Gdańsku i Terminal Naftowy w Gdańsku - czytamy w BiznesAlert.pl.
PERN , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE