ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrawo
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PATRON MERYTORYCZNY
Kancelaria prawnicza Wardyński i Wspólnicy

Prawo

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Sąd w Dusseldorfie zablokował mieszany system cenowy zarzucając mu tworzenie ekstremalnych sytuacji w sieci
24.07.2019r. 09:19

Clean Energy Wire informuje, że niemiecki sąd w Dusseldorfie zablokował tak zwany mieszany system cenowy pozwalający wyceniać energię na rynku bilansującym. Zarzuca mu tworzenie "ekstremalnych sytuacji w sieci" i wypychanie OZE z rynku - czytamy w BiznesAlert.pl.
Decyzja sądu cieszy zwolenników OZE, którzy oceniają, że regulacja wprowadzona w październiku 2018 roku faworyzowała źródła konwencjonalne. Niemiecki regulator Bundesnetzagentur zapowiedział, że wróci do rozwiązania stosowanego poprzednio. Mieszany system cenowy był i tak niezgodny z nowymi regulacjami unijnymi o bilansowaniu rynku.
Rozwój OZE rodzi konieczność stabilizowania sieci i budzi obawy o bezpieczeństwo dostaw. W czerwcu doszło do serii niedoborów energii na rynku niemieckim, które spowodowały prawie wyczerpanie rezerwy systemowej - przypomina BiznesAlert.pl.
CLEW , BiznesAlert

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: histo/eryk 24.07.2019r. 16:05
nowy system będzie faworyzował blackout
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE