ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrawo
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PATRON MERYTORYCZNY
Kancelaria prawnicza Wardyński i Wspólnicy

Prawo

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tchórzewski zwolennikiem umieszczenia regulacji ws. offshore w ustawie o OZE
26.09.2019r. 13:56

Minister energii Krzysztof Tchórzewski ocenia, że regulacje dotyczące rozwoju morskiej energetyki wiatrowej powinny być raczej uwzględnione w ustawie o OZE, a nie w oddzielnej ustawie.
Pytany o stan prac nad regulacjami w sprawie offshore, minister energii odpowiedział: "Pytanie, czy musi być osobna ustawa czy zmiana ustawy o OZE, bo przyzwyczailiśmy się, że ta ustawa w związku z potrzebami jest odpowiednio modyfikowana. W moim przekonaniu to powinien być raczej rozdział w ustawie o OZE, choć wielu zwolenników osffshore uważa, że to powinna być osobna ustawa".

"Z punktu widzenia treści to wszystko jedno, z punktu widzenia efektywności uchwalania, uchwalanie zmiany ustawy jest proceduralnie dużo szybsze i sprawniejsze. Prace trwają" - dodał Tchórzewski w rozmowie z dziennikarzami w kuluarach Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego w Siedlcach.
Podczas wrześniowego Forum Ekonomicznego w Krynicy Piotr Czopek, dyrektor departamentu energetyki odnawialnej i rozproszonej w ME, zapowiadał, że projekt regulacji dotyczących morskiej energetyki wiatrowej powinien się pojawić w przestrzeni publicznej w ciągu dwóch miesięcy.

KOMENTARZE ( 3 )


Autor: fff 27.09.2019r. 11:06
Trafiła kosa na kamień. OZE chciało sobie pofolgować a tutaj.....
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: antymonopol 27.09.2019r. 12:23
Rząd w sprawie OZE dużo mówi ale mało robi i w dodatku to co mówi to jest co innego niż robi. Dlatego buduje... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: ekologik 30.09.2019r. 16:20
wiatrownie szkodzą środowisku naturalnemu zmniejszając falowanie i napowietrzanie wód oraz zwiększając efekt... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE