ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrawo
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PATRON MERYTORYCZNY
Kancelaria prawnicza Wardyński i Wspólnicy

Prawo

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ustawa o offshore powinna trafić do konsultacji publicznych jeszcze przed świętami
11.12.2019r. 10:27

- Staramy się, aby ustawa o morskiej energetyce wiatrowej trafiła do konsultacji publicznych jeszcze przed świętami - zapowiedział cytowany przez BiznesAlert.pl Piotr Czopek, dyrektor departamentu OZE w Ministerstwie Klimatu. Dodał, że spodziewa się, że w przyszłym roku znowelizowana zostanie także ustawa o odnawialnych źródłach energii.
Podczas konferencji energetycznej Areopag Energetyki Odnawialnej 2019 Piotr Czopek podsumował działania rządu w sektorze OZE. - Udało się znowelizować ustawę o OZE, gdzie wprowadzono wolumeny na aukcje, dwie główne aukcje już się odbyły w koszykach wiatrowych i słonecznych. Czekamy jeszcze na wyniki aukcji URE. Liczymy, że ofert będzie bardzo wiele, a ceny będą na zadowalającym poziomie. Liczymy, że energetyka prosumencka będzie się rozwijała dynamiczniej rozwijał także dzięki programowi Mój Prąd - powiedział.

- Mam nadzieje, że jeszcze w tym miesiącu przekażemy projekt ustawy offshore do konsultacji. Liczę, że będzie to jeszcze przed świętami - mówił
Zapowiedział on także, że w przyszłym roku będą dalsze zmiany ustawy o odnawialnych źródłach energii dotyczące prosumentów, klastrów energii czy spółdzielni energetycznych. - Będziemy wychodzić naprzeciw dyrektywy o OZE z 2018 roku. Mamy czasu na jej implementację do 2021 roku - podkreślił cytowany przez BiznesAlert.pl Piotr Czopek.
BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE