ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrawo
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PATRON MERYTORYCZNY
Kancelaria prawnicza Wardyński i Wspólnicy

Prawo

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Sąd uwzględnił powództwo spółki zależnej Polenergii dot. wypowiedzenia umów przez PE-PKH
06.03.2020r. 14:25

Sąd Okręgowy w Gdańsku uwzględnił powództwo spółki Talia, z grupy Polenergia, w części dotyczącej ustalenia bezskuteczności oświadczeń o wypowiedzeniu przez spółkę Polska Energia - Polska Kompania Handlowa umów zawartych w 2009 r. - podała Polenergia w komunikacie. Wyrok jest nieprawomocny.
"Jednocześnie sąd uznał za usprawiedliwione co do zasady roszczenia odszkodowawcze dochodzone przez Talia względem PKH z tytułu niewykonywania przez PKH Umowy Sprzedaży Praw Majątkowych" - napisano w komunikacie.

W sierpniu 2019 r. Amon i Talia, spółki zależne Polenergii, złożyły do Sądu Okręgowego w Gdańsku pozwy przeciwko spółce zależnej Tauronu (PE-PKH) w związku z zerwaniem długoterminowych umów sprzedaży energii i domagają się łącznie 48,3 mln zł.

Amon domagał się zapłaty 29 mln zł tytułem odszkodowania wraz z odsetkami i kosztami procesu.
Talia wniosła do sądu o trzecią zmianę powództwa przeciwko PKH w związku z zerwaniem długoterminowych umów sprzedaży energii i praw majątkowych zawartych przez PKH z Talia. Spólka domagała się zapłaty 19,3 mln zł tytułem odszkodowania wraz z odsetkami.

W lipcu 2019 r. Sąd Okręgowy w Gdańsku uwzględnił powództwo spółki Amon, z grupy Polenergia, w części dotyczącej ustalenia bezskuteczności oświadczeń o wypowiedzeniu przez spółkę Polska Energia - Polska Kompania Handlowa umów zawartych w 2009 r.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE