ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrawo
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PATRON MERYTORYCZNY
Kancelaria prawnicza Wardyński i Wspólnicy

Prawo

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Termin wejścia w życie rozporządzenia w sprawie BHP przy urządzeniach energetycznych przesunięty
26.03.2020r. 13:24

W związku z zagrożeniami wynikającymi z rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 oraz ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego Ministerstwo Aktywów Państwowych wnioskowało w poniedziałek przesunąć termin wejścia w życie rozporządzenia Ministra Energii z sierpnia 2019 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy urządzeniach energetycznych. W środę zostało opublikowane rozporządzenie w tej sprawie.
Rozporządzenie z dnia 28 sierpnia 2019 r., które zasadniczo zmienia wymagania i zasady organizacji bezpieczeństwa i higieny w odniesieniu do wszystkich prac związanych z eksploatacją urządzeń energetycznych miało wejść w życie po upływie sześciu miesięcy od dnia ogłoszenia, czyli od 26 marca 2020 r..

Jednak Ministerstwo Aktywów Państwowych, na wniosek sektora energetycznego, który zgłosił potrzebę przesunięcia terminu wejścia w życie zmienionych przepisów, przygotowało projekt rozporządzenia wydłużający termin wejścia rozporządzenia o sześć miesięcy.
Potrzebę przesunięcia terminu uzasadniono obecną sytuacją spowodowaną pojawieniem się wirusa SARS-CoV-2 oraz przyjętymi środkami mającymi na celu zapobieganie jego rozprzestrzenianiu, co uniemożliwia skuteczne wdrożenie postanowień rozporządzenia w zakładanym terminie.

W środę w dzienniku ustaw zostało opublikowane rozporządzenie zmieniające, w którym ustalono, że rozporządzenie w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy urządzeniach energetycznych wchodzi wżycie po upływie dwunastu miesięcy od ogłoszenia, czyli sześć miesięcy później.
Zobacz także:

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE