ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrawo
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PATRON MERYTORYCZNY
Kancelaria prawnicza Wardyński i Wspólnicy

Prawo

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Energa Obrót ma kolejną ugodę z pozwanymi farmami wiatrowymi
08.05.2020r. 19:51

Energa Obrót zawarła ósmą ugodę z pozwanymi farmami wiatrowymi - poinformowała Energa w komunikacie. Moc obiektów, których dotyczą zawarte ugody, stanowi około 59 proc. łącznej mocy zainstalowanej wszystkich pozwanych farm wiatrowych.
Ugoda kończy spory dotyczące ramowej umowy sprzedaży praw majątkowych wynikających ze świadectw pochodzenia.

"Strony ugody uznały współpracę na podstawie umowy kwestionowanej przez Energa Obrót za definitywnie zakończoną" - napisano.

Jak podano, warunki, na jakich zawarto ugodę wpływają neutralnie na wynik finansowy Energa Obrót.
Energa Obrót we wrześniu 2017 roku zaprzestała realizacji 22 niekorzystnych dla spółki ramowych umów sprzedaży zielonych certyfikatów i złożyła wnioski do sądu o stwierdzenie ich nieważności. Szacowała swoje roszczenia z tego tytułu w ciągu trzech lat na około 600 mln zł.

Zarząd Energa Obrót ocenił wtedy, że umowy są nieważne z uwagi na okoliczność, że zobowiązywały one do zawierania umów sprzedaży praw majątkowych z pominięciem trybu przetargowego określonego przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych.

KOMENTARZE ( 3 )


Autor: Pr 08.05.2020r. 21:33
Gratulacje!
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Ryszard 09.05.2020r. 09:05
Kto w PGE Paliwa odpowiada za zakup w Kolumbii 176000 ton węgla dla Energetyki, a nasz polski węgiel leży na kopalniach?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: As 09.05.2020r. 16:50
ENERGA boi sie najwyrazniej niekorzystnych dla siebie wyrokow sadowych i woli ugody...
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE