ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrawo
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PATRON MERYTORYCZNY
Kancelaria prawnicza Wardyński i Wspólnicy

Prawo

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ustawa o likwidacji wycieków ropy i produktów naftowych w Rosji została skierowana do drugiego czytania
24.06.2020r. 11:53

Procedowanie ustawy o likwidacji wycieków ropy i produktów naftowych nabrało tempa po wycieku oleju napędowego z elektrowni w Norylsku. Prywatny biznes uważa, że zapisy dokumentu premiują państwowe podmioty, a na prywatne nakładają kolejny podatek - czytamy w BiznesAlert.pl.
Ustawa o likwidacji wycieków ropy i produktów naftowych została zaakceptowana przez komisję Dumy Państwowej ds. legislacji do drugiego czytania. 25 czerwca projekt ma zostać zaakceptowany na posiedzeniu rządu. Według harmonogramu, przedsiębiorstwa naftowe będą musiały przygotować do 2024 roku plany na wypadek rozlewu ropy lub produktów naftowych wraz z przygotowaniem zabezpieczenia finansowego na rzecz pokrycia ewentualnych szkód.

Nowe przepisy mają dotyczyć wszystkich podmiotów sektora petrochemicznego.

Zgodnie z zapisami, prywatne firmy powinny przedstawić gwarancje bankowe, ubezpieczenie bądź stworzyć rezerwę finansową na wypadek pojawienia się rozlewu. W przypadku podmiotów państwowych wystarczy gwarancja od upoważnionego organu państwowego. Według przedstawicieli prywatnego biznesu zapis ten budzi największe kontrowersje, ponieważ tworzy nierównomierne warunki funkcjonowania na rynku.
W opinii Rosyjskiego Związku Przemysłowców i Przedsiębiorców, nałożenie obowiązku utworzenia specjalnego funduszu jest nieformalnym podatkiem, który negatywnie wpłynie na działalność firm, zwłaszcza po pandemii koronawirusa.

W opinii Związku, powinna istnieć gwarancja korporacyjna lub ubezpieczenie od wypadku bez konieczności odkładania funduszy - czytamy w BiznesAlert.pl.
Kommiersant , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE