ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrawo
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PATRON MERYTORYCZNY
Kancelaria prawnicza Wardyński i Wspólnicy

Prawo

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

MKiŚ: rząd pracuje nad poszerzeniem obecnego systemu prosumenckiego
22.04.2021r. 16:18

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Na poziomie międzyresortowym analizowane są możliwości zmiany ustawy o odnawialnych źródłach energii w zakresie systemu prosumenckiego, które zakładają modyfikację i poszerzenie dotychczasowego modelu - napisał w odpowiedzi na interpelację poselską wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska.
"(...) Aktualnie na poziomie międzyresortowym analizowane są możliwości zmiany ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii (Dz.U. z 2021 r. poz. 610) w zakresie systemu prosumenckiego, które zakładają modyfikację i poszerzenie dotychczasowego modelu, a także wprowadzenie zmian w obowiązujących regulacjach, wobec których zidentyfikowane zostały wątpliwości interpretacyjne przez uczestników rynku" - napisano w odpowiedzi.

"Mając na uwadze obserwowany dynamiczny przyrost liczby mikroinstalacji w Polsce, istotne jest również zapewnienie bezpiecznej pracy sieci dystrybucyjnych, dla których charakterystyka funkcjonowania wielu rozproszonych źródeł fotowoltaicznych może stanowić zagrożenie, wymagające podjęcia stosownych rozwiązań, które w sposób niedyskryminacyjny dla uczestników systemu odciążą sieć elektroenergetyczną w okresach największej produkcji energii ze źródeł PV" - dodano.
Po zakończeniu prac analityczno-koncepcyjnych i wypracowaniu ostatecznej propozycji modyfikacji modelu prosumenckiego, rozwiązania zostaną poddane konsultacjom społecznym i opiniowaniu przez kluczowych uczestników rynku.

Czytaj również:

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Janek 22.04.2021r. 20:38
Nareszcie.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE