ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrawo
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PATRON MERYTORYCZNY
Kancelaria prawnicza Wardyński i Wspólnicy

Prawo

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Kornecka: wkrótce przedstawimy projekt ustawy dot. m.in. prosumenta zbiorowego
01.06.2021r. 17:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Wkrótce przedstawiony ma zostać projekt nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii regulujący m.in. status prosumenta zbiorowego - poinformowała we wtorek wiceszefowa MRPiT Anna Kornecka. Dodała, że z MKiŚ trwają negocjacje co do nowego systemu opustów.
Resort rozwoju, pracy i technologii informował w lutym PAP, że pracuje nad nowelizacją przepisów ustawy o OZE dot. prosumentów.

Kornecka poinformowała na wtorkowej konferencji prasowej, że resort ma już kompletną regulację prawną dotyczącą prosumenta zbiorowego i wirtualnego, zakładającą też nowy model opustu, czyli rozliczeń z prosumentami.

Zgodnie z obowiązująca ustawą, sprzedawca energii rozlicza prosumenta w stosunku ilościowym 1 do 0,7 energii wprowadzonej do sieci wobec energii pobranej, a w przypadku mikroinstalacji o łącznej mocy zainstalowanej nie większej niż 10 kW prosumenci rozliczani są w stosunku ilościowym 1 do 0,8.
Od końca sierpnia 2019 roku system prosumencki został rozszerzony na prosumentów biznesowych.

"Jesteśmy w toku uzgodnień z Ministerstwem Klimatu i Środowiska, które zaproponowało nieco odmienny sposób regulacji opustowej związanej z kwestiami prosumpcji. W najbliższych dniach będziemy się starali zakomunikować jaka jest nasza nowa wizja tego modelu opustowego, bo będziemy chcieli pogodzić rozwiązania MKiŚ z naszymi (MRPiT - PAP). Mam nadzieje, że lada moment (projekt - PAP) ujrzy światło dzienne" - powiedziała wiceminister Kornecka.

Czytaj również:

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE