ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrawo
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PATRON MERYTORYCZNY
Kancelaria prawnicza Wardyński i Wspólnicy

Prawo

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
08.08.2018r. 15:39

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o akcyzie i Prawa celnego, przewidującą wprowadzenie zerowej stawki akcyzy na sprężony gaz ziemny (CNG) oraz skroplony gaz ziemny (LNG), jeżeli zostaną one przeznaczone do napędu silników spalinowych - poinformowała w środę Kancelaria Prezydenta.
07.08.2018r. 15:15

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, przygotowane przez resort energii rozporządzenie stanowi wypełnienie upoważnienia ustawowego zawartego w ustawie o rynku mocy i określa parametry trzech najbliższych aukcji głównych oraz aukcji dodatkowych. Rozporządzenie ma wejść w życie już za dwa tygodnie.
07.08.2018r. 13:50

Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych przedstawiło uwagi branży elektromobilności do projektu rozporządzenia w sprawie wymagań technicznych dla stacji ładowania samochodów elektrycznych. Niektóre zapisy budzą wątpliwości PSPA.
07.08.2018r. 06:10

Jak czytamy w "Pulsie Biznesu", Polska Grupa Energetyczna zaapelowała do Ministerstwa Finansów o nieobejmowanie przepisami projektowanej nowelizacji ordynacji podatkowej transakcji między spółkami z przynajmniej 25-procentowym udziałem skarbu państwa.
06.08.2018r. 15:08

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, Naczelny Sąd Administracyjny wyznaczył termin podjęcia uchwały w sprawie zasad naliczania podatku od elektrowni wiatrowych. Decyzja korzystna dla inwestorów wiatrowych powinna skutkować zwróceniem im przez gminy ewentualnej "nadwyżki" podatku wpłaconej za 2017 r. O zwróceniu "nadwyżki" za 2018 r. zdecydowała już ostatnia nowelizacja ustawy o odnawialnych źródłach energii, wyjaśniając zamieszanie związane z zasadami obliczania tego podatku.
06.08.2018r. 08:57

Ministerstwo Energii planuje rozszerzyć ulgi dla przemysłu energochłonnego zmieniając odpowiednie rozporządzenie - wynika z wykazu prac legislacyjnych resortu.
03.08.2018r. 06:34

Ministerstwo Energi zamierza zlecić analizę możliwości wprowadzenia regulacji w zakresie bezpośredniej sprzedaży energii elektrycznej przez wytwórców wytwarzających energię w instalacjach odnawialnych źródeł energii.
31.07.2018r. 06:26

Mimo wprowadzonej ostatnią nowelizacją ustawy o OZE zmiany definicji biomasy, która kwalifikuje do tej grupy zboża pełnowartościowe w ocenie URE nadal obowiązuje zakaz ich wykorzystywania. Urząd ma również zastrzeżenia odnośnie zmiany w zakresie definicji drewna energetycznego.
30.07.2018r. 14:57

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, nowelizacja ustawy o odnawialnych źródłach energii, która weszła w życie w tym miesiącu, wprowadza nowe mechanizmy wsparcia dla producentów energii w mniejszych elektrowniach biogazowych i wodnych. Urząd Regulacji Energetyki wyjaśnia teraz, jakim procedurom mają podlegać wytwórcy, którzy chcą wejść do nowego systemu. Jednocześnie URE informuje o wystosowaniu zapytania do Ministerstwa Energii, aby dowiedzieć się, czy te mechanizmy będą jeszcze podlegać notyfikacji.
27.07.2018r. 14:56

Senat nie wprowadził poprawek do nowelizacji ustawy o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw. Ustawa przewiduje m.in. wprowadzenie norm jakościowych dla węgla i zakaz sprzedaży najgorszej jakości paliwa odbiorcom sektora komunalno-bytowego.cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE