ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrawo
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PATRON MERYTORYCZNY
Kancelaria prawnicza Wardyński i Wspólnicy

Prawo

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
17.02.2020r. 12:12

Konfederacja Lewiatan proponuje wprowadzenie do projektu ustawy o promowaniu wytwarzania energii elektrycznej w morskich farmach wiatrowych zmian, której jej zdaniem pozwolą na szybki rozwój rozpoczętych inwestycji.
12.02.2020r. 17:05

Sejmowa komisja środowiska opowiedziała się w środę przeciw odrzuceniu przez Senat nowelizacji Prawa geologicznego i górniczego ws. niezakończonych przed końcem 2014 r. postępowań koncesyjnych na poszukiwanie i rozpoznawanie złóż kopalin stałych.
07.02.2020r. 05:23

Elektrownie wiatrowe należy lokalizować wyłącznie na podstawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, a minimalna odległość farmy wiatrowej od zabudowań powinna wynosić co najmniej 800 metrów - postuluje Konfederacja Lewiatan.
05.02.2020r. 20:45

Europejska Federacja Przedsiębiorstw Obrotu Energią (EFET) i Platforma RE-Source we współpracy z RE-Source Poland Hub oraz Polskim Stowarzyszeniem Energetyki Wiatrowej ogłosiły premierę korporacyjnej umowy PPA (CPPA) według standardu EFET w Polsce. Umowa CPPA według EFET stanowi pierwszy standard dla korporacyjnych umów PPA w Europie i pozwoli na zmniejszenie kosztów transakcyjnych i ułatwienie procesu negocjacji między stronami.
04.02.2020r. 10:28

Jest już gotowy projekt ustawy o rekompensatach za tegoroczne podwyżki cen energii elektrycznej - poinformował wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Dodał, że skieruje go we wtorek do zespołu programowania prac rządu, co rozpocznie ścieżkę legislacyjną.
29.01.2020r. 18:27

Powstanie Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB), w której będą informacje nt. rodzaju ogrzewania budynków - przewiduje opublikowany w środę projekt noweli ustawy o wpieraniu termomodernizacji. Nowe przepisy mają też zachęcić gminy do udziału w programie "Stop Smog".
29.01.2020r. 12:03

Sąd Okręgowy we Wrocławiu wydał wyrok w sprawie sporu związanego z podwyżką cen energii elektrycznej, która została wprowadzona jednostronną decyzją sprzedawcy. Sąd uznał, że uzasadnienie podwyżki bliżej niesprecyzowanymi zmianami rynkowymi jest nie wystarczające i wydał wyrok korzystny dla odbiorcy.
29.01.2020r. 09:36

Blisko stu reprezentantów branży elektromobilności dyskutowało nad propozycjami zmian prawnych sprzyjających rozwojowi zeroemisyjnego transportu w Polsce. W spotkaniu konsultacyjnym "Białej Księgi Elektromobilności" PSPA udział wzięli przedstawiciele GDDKiA, UDT, KPRM, Ministerstw Klimatu, Rozwoju, Finansów i Aktywów Państwowych, a także samorządowcy z całej Polski.
24.01.2020r. 06:31

Na czele Departamentu energetyki i projektów infrastrukturalnych kancelarii CMS wraz z początkiem roku stanął Marcin Bejm, adwokat i partner dotychczas kierujący praktyką infrastruktury i finansowania projektów. Marcin Bejm przejmuje zarządzanie ponad 25 osobowym zespołem, który zajmuje pozycję lidera rynku doradztwa prawnego w sektorze energetycznym i infrastrukturalnym w Polsce.
23.01.2020r. 21:05

Wszczęte przed końcem 2014 r., a dotąd niezakończone postępowania dotyczące koncesji na poszukiwanie lub rozpoznawanie złóż kopalin stałych, będą prowadzone na podstawie obowiązujących w tamtym czasie przepisów - zdecydował Sejm, nowelizując w tym zakresie Prawo geologiczne i górnicze.cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE