ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrawo
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PATRON MERYTORYCZNY
Kancelaria prawnicza Wardyński i Wspólnicy

Prawo

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
20.03.2018r. 14:36

Podczas dyskusji Polskiego Kongresu Paliw Alternatywnych padło pytanie z sali, czy rząd zniesie akcyzę na CNG. Prezes PGNiG Obrót Detaliczny Henryk Mucha powiedział, że Ministerstwo Finansów rozpoczęło prace nad zniesieniem tej daniny - czytamy w BiznesAlert.pl.
20.03.2018r. 06:09

Jak zwraca uwagę "Dziennik Gazeta Prawna", brak możliwości ustanowienia służebności przesyłu na prawie użytkowania wieczystego w stosunku do urządzeń powstałych przed 1989 r. wcale nie musi być korzystny dla firm energetycznych.
14.03.2018r. 15:27

Większy udział Odnawialnych Źródeł Energii w wytwarzaniu energii, sieci ciepłownicze oraz kogeneracja to rozwiązania resortu energii, które mają wesprzeć walkę ze smogiem. O planach resortu mówił na Pierwszym Kongresie Czystego Powietrza Piotr Czopek, naczelnik wydziału Departamentu Energii Odnawialnej, Rozproszonej i Ciepłownictwa, Ministerstwa Energii - czytamy w BiznesAlert.pl.
13.03.2018r. 13:06

Wyższy Urząd Górniczy (WUG) w Katowicach od kwietnia będzie kierował pracami międzynarodowej grupy, zajmującej się realizacją unijnej dyrektywy w sprawie urządzeń użytkowanych w miejscach zagrożonych wybuchem - m.in. w kopalniach, elektrowniach czy przemyśle chemicznym.
12.03.2018r. 16:08

To samorządy upomniały się o opłatę za wjazd do stref czystego transportu, zgadzamy się z tym - powiedział PAP minister energii Krzysztof Tchórzewski. W projekcie nowelizacji ustawy o OZE pojawił się zapis o takiej opłacie w wysokości do 25 zł za dobę.
12.03.2018r. 05:55

Między innymi na temat nowej strategii Polenergii z kierującym pracami zarządu spółki wiceprezesem Jackiem Głowackim rozmawiał "Parkiet". Zakończenie pracanad tym dokumentem uwarunkowane jest nowelizacją przepisów odnośnie energetyki odnawialnej, wyjaśnia rozmówca gazety giełdy.
09.03.2018r. 09:16

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, nadal nie wiadomo, kiedy rząd uruchomi aukcje, w której skutecznie o wsparcie będą mogli ubiegać się inwestorzy planujący budowę farm wiatrowych w polskiej części Bałtyku. Sektorowi offshore dobrze jednak wróżą deklaracje największej państwowej grupy energetycznej co do planowanych inwestycji, a także najnowsza zmiana, którą do projektu nowelizacji ustawy o OZE wpisało Ministerstwo Energii.
08.03.2018r. 14:57

Senatorowie w czwartek nie wnieśli poprawek do ustawy o ratyfikacji poprawki dauhańskiej ws. emisji dwutlenku węgla. Jeżeli prezydent ją ratyfikuje, tym samym Polska potwierdzi na arenie ONZ, że do 2020 r. zredukuje emisję CO2 o 20 proc.
08.03.2018r. 13:02

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, po wprowadzonych po ostatnich wyborach regulacjach, które mocno uderzyły w krajowy sektor energetyki wiatrowej, teraz pojawia się szansa na przynajmniej częściowy restart rynku wiatrowego. O tym, że Ministerstwo Energii widzi miejsce na nowe inwestycje wiatrowe, pokazało po raz kolejny w najnowszej wersji projektu nowelizacji ustawy o OZE. Skorzystać mają jednak wyłącznie deweloperzy posiadający już pozwolenia na budowę. Na realizację nowych, mniej zaawansowanych projektów wiatrowych na razie nie ma co liczyć.
08.03.2018r. 06:29

Oprócz ustanowienia Funduszu Niskoemisyjnego Transportu, projekt ustawy o zmianie ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych oraz niektórych innych ustaw wprowadza istotne modyfikacje przepisów zawartych w ustawie o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Proponowane zmiany uwzględniają część uwag przedstawianych przez przedstawicieli branży EV, w tym Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA).cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE