ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrawo
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PATRON MERYTORYCZNY
Kancelaria prawnicza Wardyński i Wspólnicy

Prawo

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
22.05.2019r. 14:32

- Przekonaliśmy ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego. Będzie jedna ustawa offshore zamiast nowelizacji kilku innych ustaw - powiedział cytowany przez BiznesAlert.pl Poseł Porozumienia Zbigniew Gryglas podczas Bałtyckiego Forum Przemysłu Wiatrowego. Ocenił, że rządzący wyciągnęli lekcję z rozwoju lądowych farm wiatrowych, dla których nie było jednej ustawy dedykowanej tej branży. - Teraz wyciągamy wnioski i pracujemy nad jedną ustawą dedykowaną morskim farmom wiatrowym.
20.05.2019r. 05:13

Piotr Ciołkowski, partner w kancelarii CMS, podczas XI Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach podkreślił wagę dokumentu, jakim jest Polityka Energetyczna Polski. Zgodził się ze słowami sekretarza stanu Ministerstwa Energii, że PEP 2040 wyznacza kierunek polskiej transformacji energetycznej w stronę mniej emisyjnej gospodarki w sposób ewolucyjny, zrównoważony gospodarczo i odpowiedzialny społecznie. Elementy te decydują o skuteczności działań polskiej energetyki. - Właściwy, dobrze zaprojektowany mix energetyczny prowadzić może do pozytywnych skutków gospodarczych, pozwoli zapewnić stabilną i bezpieczną energię odbiorcom końcowym, racjonalną cenowo oraz przyczyni się do poprawy jakości powietrza -powiedział.
15.05.2019r. 13:44

Projekt ustawy o Polskiej Agencji Geologicznej (PAG) został skierowany w środę przez Sejm do komisji ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa, w celu rozpatrzenia. Tym samym Sejm nie przyjął wniosku o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu, który wcześniej złożyła Nowoczesna.
15.05.2019r. 10:20

Wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski zapowiada, że będzie rekomendował, by ustawa umożliwiająca rozwój morskiej energetyki wiatrowej na Bałtyku została przyjęta jeszcze w tej kadencji Sejmu.
14.05.2019r. 14:34

Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego padła deklaracja ministra energii odnośnie terminu wejścia w życie ustawy o kogeneracji. Ma to się stać w drugiej połowie tego roku - czytamy w BiznesAlert.pl.
14.05.2019r. 13:00

Rząd jest blisko uzgodnienia z Komisją Europejską ustawy ws. cen energii - poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki.
14.05.2019r. 05:42

Spór pomiędzy byłym wykonawcą budowy bloku gazowo-parowego w Stalowej Woli - firmą Abener Energia, a spółkę Elektrociepłownia Stalowa Wola trafi do sądu - wynika z informacji "Parkietu".
13.05.2019r. 20:23

Kancelaria CMS doradzała przy przejęciu farmy wiatrowej Jasna przez Stadtwerke München, miejskie przedsiębiorstwo użyteczności publicznej, od firmy WKN, budowniczego farmy, oraz jej spółki zależnej Sevivon, należących do PNE Group. Poprzez zakup farmy w Polsce Stadtwerke München zamierza kontynuować ekspansję na rynku energii odnawialnej. Nabyta farma wiatrowa liczy 39 turbin o mocy 132 MW, a termin oddania jej do eksploatacji przewidziany jest na koniec 2020 roku.
10.05.2019r. 17:51

Regulator mógł złagodzić efekty wzrostu cen energii, nie potrzebna była ustawowa ingerencja w rynek energii - ocenił Prezes Urzędu Regulacji Energetyki Maciej Bando podczas debaty o rynku energii, zorganizowanej w piątek przez Instytut Jagielloński.
09.05.2019r. 17:08

Senat jednogłośnie i bez poprawek poparł nowelę ustawy w sprawie nowych wzorów etykiet informujących o klasie energooszczędności urządzeń AGD, np. pralek. Sprzęt znakowany będzie w skali od A do G, gdzie A to najwyższa oszczędność, a G - największe zużycie energii.cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE