ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrawo
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PATRON MERYTORYCZNY
Kancelaria prawnicza Wardyński i Wspólnicy

Prawo

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
20.12.2019r. 07:51

W Polsce w magazynach energii jest zainstalowanych łącznie ok. 1 450 MW mocy, tymczasem docelowo powinno to być 2 proc. całej mocy zainstalowanej w polskiej energetyce, czyli ok. 5 GW - szacuje Polska Izba Magazynowania Energii. Duże nadzieje wiąże się z rozwojem elektromobilności, bo rozpowszechnienie elektryków umożliwiłoby stosowanie ich akumulatorów jako rozproszonych magazynów energii. Rynek liczy też na stabilne ramy prawne, które pozwolą inwestować i zarabiać na magazynach, ale projekt odpowiednich regulacji ma trafić do laski marszałkowskiej dopiero w marcu - wynika z informacji PIME.
17.12.2019r. 16:03

Samochody osobowe z silnikiem diesla, mające więcej niż 8 lat emitują z rur wydechowych najwięcej zanieczyszczeń - wynika z badań przeprowadzonych w Krakowie na zlecenie Zarządu Transportu Publicznego, który współpracował z KAS. W przypadku transportu zbiorowego problemem są pojazdy prywatnych przewoźników - busy i autokary.
13.12.2019r. 11:20

System taryfowania ciepłownictwa nie odpowiada dynamicznie zmieniającej się sytuacji na rynku. Bez zmiany legislacji i systemu taryfowania sektor nie poradzi sobie z wyzwaniami inwestycyjnymi związanymi z dostosowaniem do rygorystycznych norm środowiskowych Unii Europejskiej - stwierdził cytowany przez BiznesAlert.pl Wojciech Dąbrowski, prezes PTEZ.
11.12.2019r. 15:11

Uczestnicy dyskusji o morskiej energetyce wiatrowej na konferencji Areopag Energetyki Odnawialnej 2019 zgodnie przyznali, że program ten potrzebuje jasnej wizji i stabilnych ram prawnych - poinformowało Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej.
11.12.2019r. 10:27

- Staramy się, aby ustawa o morskiej energetyce wiatrowej trafiła do konsultacji publicznych jeszcze przed świętami - zapowiedział cytowany przez BiznesAlert.pl Piotr Czopek, dyrektor departamentu OZE w Ministerstwie Klimatu. Dodał, że spodziewa się, że w przyszłym roku znowelizowana zostanie także ustawa o odnawialnych źródłach energii.
09.12.2019r. 15:21

Przedsiębiorstwo energetyczne, które ma z Lasami Państwowymi umowę o służebność przesyłu, nie jest podatnikiem podatku od nieruchomości od gruntów, których dotyczy ta umowa - orzekł w poniedziałek Naczelny Sąd Administracyjny.
04.12.2019r. 13:51

Niebawem pod obrady rządu trafi projekt tzw. ustawy offshorowej dotyczącej farm wiatrowych na Bałtyku. Będą też prowadzone prace nad nowelizacją ustawy o inwestycjach wiatrowych na lądzie, zawierającej tzw. zasadę 10H - poinformowała w środę minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.
25.11.2019r. 11:36

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, weszła w życie nowelizacja ustawy Prawo ochrony środowiska, w której oprócz regulacji zaostrzających system kontroli sprzedaży kotłów na paliwa stałe, uwzględniono także przepisy zmniejszające podatek VAT na przydomowe mikroinstalacje OZE oraz wyjaśniono kwestię opodatkowania dotacji przyznawanych na odnawialne źródła energii np. w programie Mój Prąd.
14.11.2019r. 12:25

Niemiecki rząd federalny chce zrezygnować z przymusu odejścia od węgla i wprowadzić przepis, na mocy którego spółki robiłyby to dobrowolnie. Przygotowywane są również nowe zasady dotyczące turbin wiatrowych, które muszą znajdować się co najmniej 1000 metrów od budynków mieszkalnych. Rząd ma sfinalizować projekt w najbliższy poniedziałek - czytamy w BiznesAlert.pl.
08.11.2019r. 14:04

Ministerstwo Energii przekazało w piątek do ponownych konsultacji zmieniony projekt Polityki Energetycznej Polski do 2040 r. Koszt transformacji w samym sektorze elektroenergetycznym oszacowano na 140 mld euro, a redukcję emisji - na 45 proc.cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE