ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrawo
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PATRON MERYTORYCZNY
Kancelaria prawnicza Wardyński i Wspólnicy

Prawo

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
04.07.2018r. 15:27

Rosjanie nadal przekonują, że trybunał arbitrażowy w Sztokholmie zgodził się z argumentami Gazpromu w sporze z PGNiG orzekając, że cena gazu dla Polski w ramach kontraktu jamalskiego będzie indeksowana do ropy. PGNiG ma na ten temat inny pogląd. Zdaniem Grupy to im trybunał przyznał rację. Kommiersant uważa, że polski koncern może złożyć nowy pozew w tej sprawie - czytamy w BiznesAlert.pl.
29.06.2018r. 23:28

Kancelaria prezydenta poinformowała w piątek, że Prezydent RP podpisał ustawę z dnia 7 czerwca 2018 r. o zmianie ustawy o odnawialnych źródłach energii oraz niektórych innych ustaw.
29.06.2018r. 12:13

Senatorowie w piątek nie zaproponowali poprawek do noweli ustawy o odnawialnych źródłach energii (OZE), tym samym trafi ona do podpisu prezydenta. Nowe przepisy m.in. regulują kwestie budowy i podatków od wiatraków.
29.06.2018r. 12:12

Senat zaproponował w piątek kilka doprecyzowujących poprawek do noweli ustawy o inwestycjach w gazoporcie w Świnoujściu (Zachodniopomorskie). Nowe przepisy mają m.in. usprawnić planowaną rozbudowę świnoujskiego terminalu regazyfikacyjnego.
26.06.2018r. 15:12

Polska nie zgodziła się na przeniesie rozmów o dyrektywie gazowej na kolejną prezydencję Austrii. Naszym zdaniem temat jest tak dobrze znany, że można było już teraz przenieść go na polityczny poziom dyskusji w UE. Liczymy, że kolejna austriacka prezydencja zajmie się tym tematem zaraz po objęciu steru - powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski. Wiceminister energii Michał Kurtyka dodał, że stanowisko Polski na radzie ambasadorów poparło 19 krajów, jednak prezydencja Bułgarii nie podjęła takiej decyzji. Przeciwko temu opowiedziały się trzy kraje - czytamy w BiznesAlert.pl.
22.06.2018r. 06:49

Zgodnie z orzeczeniem Sądu Najwyższego właścicielowi nieruchomości należy się wynagrodzenie z tytułu służebności przesyłu, ale dotyczy ono jedynie elementu infrastruktury, a nie ograniczeń, które wynikają np. ze wskazanego w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego pasa ochronnego.
19.06.2018r. 16:02

Na środowym spotkaniu ambasadorów UE ma zostać poruszona sprawa nowelizacji dyrektywy gazowej, która wymierzona jest w Nord Stream 2. Według unijnych źródeł kraje UE mają zaprezentować wytyczne określające, w jaki sposób wyjść z obecnego pata w tej sprawie.
19.06.2018r. 06:12

Zgodnie z wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego, opłata zastępcza, którą spółka obrotu musi zapłacić w przypadku sprzedaży energii ostatecznemu konsumentowi, musi być wliczona do podstawy opodatkowania VAT - czytamy w "Gazecie Prawnej".
18.06.2018r. 14:44

Komisja Europejska notyfikowała projekt ustawy ws. norm jakości dla paliw stałych - poinformował pełnomocnik premiera ds. programu Czyste Powietrze Piotr Woźny. Projekt m.in. zakazywać będzie sprzedaży detalicznej mułów i flotokoncentratów.
15.06.2018r. 10:47

Sejm uchwalił w piątek z poprawkami nowelizację prawa górniczego i geologicznego, która wprowadza nowy rodzaj ubiegania się o koncesje węglowodorowe (np. wydobycie - ropy, gazu, gazu z łupków) oraz umożliwia przedłużanie koncesji na wydobycie węgla kamiennego, czy brunatnego.cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE