ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrawo
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PATRON MERYTORYCZNY
Kancelaria prawnicza Wardyński i Wspólnicy

Prawo

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
24.04.2021r. 16:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Rozwój energetyki odnawialnej powoduje stopniowe przechodzenie od scentralizowanego modelu opartego na jednokierunkowym przepływie energii (od wytwórcy do odbiorcy) do modelu rozproszonego, gdzie kluczowym dla zapewnienia ciągłości dostaw będzie bilansowanie rynku w czasie rzeczywistym. To mają zapewnić elektrownie wirtualne.
22.04.2021r. 16:18

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Na poziomie międzyresortowym analizowane są możliwości zmiany ustawy o odnawialnych źródłach energii w zakresie systemu prosumenckiego, które zakładają modyfikację i poszerzenie dotychczasowego modelu - napisał w odpowiedzi na interpelację poselską wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska.
21.04.2021r. 05:30

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Wspólnota Energetyczna poinformowała, że parlament Ukrainy przyjął 15 kwietnia prawo, które pozwoli w przyszłości certyfikować Ukrenergo jako operatora systemu elektroenergetycznego nad Dnieprem i w ten sposób dostosować jego pracę do regulacji unijnych w ramach integracji rynków - czytamy w "BiznesAlert.pl".
20.04.2021r. 18:30

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Sejm odrzucił poprawki Senatu do noweli ustawy o efektywności energetycznej, zakładające m.in. że świadectwa efektywności energetycznej będą mogły uzyskiwać także jednostki sektora publicznego, a także nakładające na nie obowiązek informowania o zastosowanych środkach poprawy efektywności energetycznej na stronach internetowych i w sposób zwyczajowo funkcjonujący w danej miejscowości. Poparł natomiast poprawki, ograniczające obowiązki informacyjne właścicieli lub zarządców lokali dotyczące kosztów zakupu i zużycia ciepła.
20.04.2021r. 06:15

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Sejmowa Komisja ds. Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych pozytywnie zaopiniowała w poniedziałek część poprawek Senatu do ustawy o efektywności energetycznej. Ustawa przewiduje m. in. obowiązek zamontowania do 2027 r. ciepłomierzy i wodomierzy zdalnego odczytu.
15.04.2021r. 20:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Sejm w czwartek znowelizował przepisy o systemie handlu uprawnieniami do emisji gazów cieplarnianych, wprowadzające m.in. regulacje dotyczące Funduszu Modernizacyjnego. Pozwolą one ubiegać się o wsparcie z tego funduszu.
15.04.2021r. 19:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Sejm w czwartek znowelizował przepisy Prawa energetycznego, które zakładają m.in. stworzenie CSIRE, czyli centralnego systemu informacji rynku energii oraz wprowadza harmonogram montażu tzw. inteligentnych liczników.
15.04.2021r. 17:22

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Senat wprowadził szereg poprawek redakcyjnych do nowelizacji tzw. specustaw przesyłowych. Nowela zakłada m.in. poszerzenie listy inwestycji objętych specjalnymi przepisami. Ma też przyspieszyć uzyskiwanie decyzji administracyjnych dla infrastruktury.
15.04.2021r. 17:10

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Senat wprowadził szereg poprawek do nowelizacji ustawy o efektywności energetycznej. Ustawa przewiduje m. in. obowiązek zamontowania do 2027 r. ciepłomierzy i wodomierzy zdalnego odczytu.
13.04.2021r. 23:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Gwarancje zatrudnienia w kopalniach do emerytury będą zapisane w nowej ustawie o funkcjonowaniu górnictwa, łącznie z całym systemem osłon socjalnych - poinformował po wtorkowych rozmowach ze stroną rządową na temat umowy społecznej dla górnictwa Dominik Kolorz, szef śląsko-dąbrowskiej Solidarności.cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE