ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrawo
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PATRON MERYTORYCZNY
Kancelaria prawnicza Wardyński i Wspólnicy

Prawo

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
10.11.2020r. 13:22

- Robimy wszystko, aby prace związane z przyjęciem i wejściem w życie ustawy o promowaniu morskiej energetyki wiatrowej zakończyły się pod koniec tego roku. Niepewność jest związana z posiedzeniami i pracami Sejmu. Jeśli termin pierwszego stycznia przyszłego roku zostanie przekroczony, to myślę, że będą to nieznaczne przesunięcia, które nie wpłyną na tempo realizacji projektów offshore - powiedział cytowany przez BiznesAlert.pl Ireneusz Zyska, wiceminister klimatu i środowiska, pełnomocnik rządu ds. morskiej energetyki wiatrowej podczas konferencji Ekosfera w ramach Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska Poleco.
06.11.2020r. 08:22

W wykazie prac legislacyjnych pojawił się projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie szczegółowych zasad i trybu wprowadzania ograniczeń w sprzedaży paliw stałych oraz w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej lub ciepła. Ma on na celu ograniczyć skutki ewentualnych przerw dostaw energii elektrycznej oraz ciepła. Do takich sytuacji doszło w sierpniu 2015 roku. Wówczas został wprowadzony tzw. 20. stopień zasilania i doszło przerw dostaw energii do tysięcy polskich przedsiębiorstw - czytamy w BiznesAlert.pl.
03.11.2020r. 06:38

Porządek Rady Ministrów (RM) na wtorkowe posiedzenie nie uwzględnia ustawy o promowaniu wytwarzania energii elektrycznej w morskich farmach wiatrowych. Na poprzednim spotkaniu, członkowie Rady Ministrów mieli dodatkowe pytania. Ustawa jednak nie znalazła się na listopadowym posiedzeniu. Oznaczać to może, że Sejm zajmie się nią dopiero w grudniu - czytamy w BiznesAlert.pl.
02.11.2020r. 16:00

Jak czytamy gramwzielone.pl, inwestorzy szukający lokalizacji pod odnawialne źródła energii uzyskają możliwość sprawdzenia statusu konkretnych działek przez Internet. Wkrótce zmieniony ma zostać inny przepis ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, który utrudnia możliwość lokowania instalacji OZE na postawie decyzji o warunkach zabudowy.
28.10.2020r. 14:01

Minionej doby potwierdzono 35 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w kopalniach Polskiej Grupy Górniczej, a 10 w zakładach Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Na kwarantannie jest łącznie ponad 700 górników, głównie z PGG. Przedstawiciele spółek zapewniają, że praca kopalń nie jest zakłócona.
28.10.2020r. 05:16

Ustawa offshore trafi do Sejmu w tym tygodniu - poinformował podczas Trendów Energetycznych 2020 pełnomocnik rządu ds. OZE, wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska. Dodał, że zasada 10H - obowiązującą przy budowie na lądzie pozostanie.
27.10.2020r. 16:00

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, nowa unijna dyrektywa o efektywności energetycznej, która została opublikowana w unijnym dzienniku ustaw w 2018 roku, zobowiązała państwa Unii Europejskiej do wdrożenia nowych zasad m.in. w zakresie informowania odbiorców o zużyciu energii. Termin implementacji nowych przepisów, jeśli nie były już wcześniej stosowane w poszczególnych krajach UE, właśnie minął.
26.10.2020r. 13:00

Obowiązkowe strefy czystego transportu w dużych miastach, możliwość tworzenia pasów na drogach dla elektryków, a także ułatwienia w instalacji punktów ładowania w budynkach wielorodzinnych - to niektóre z rozwiązań, które zdaniem MKiŚ mają przyspieszyć rozwój elektromobilności w Polsce.
12.10.2020r. 16:00

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, Ministerstwo Klimatu miało opracować rozporządzenia, które doprecyzują problematyczne kwestie związane z rozliczeniami energii wprowadzanej do sieci przez prosumentów i spółdzielnie energetyczne. Mimo, że zgodnie z przyjętą w ubiegłym roku nowelizacją ustawy o OZE, takie przepisy miały się pojawić w pierwszym kwartale tego roku, a w maju Ministerstwo pokazało nawet projekty odpowiednich rozporządzeń, to zbliża się koniec 2020 roku, a prace nad nimi nie zostały jeszcze sfinalizowane.
12.10.2020r. 15:32

Trwają już prace nad ustawą prawo wodorowe, która ma wdrażać założenia tworzonej strategii energetycznej. Uwzględni listę projektów wodorowych do 2030 roku - czytamy w BiznesAlert.pl.cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE