ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrawo
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PATRON MERYTORYCZNY
Kancelaria prawnicza Wardyński i Wspólnicy

Prawo

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
11.03.2021r. 07:15

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Sejmowa komisja ds. energii, klimatu i aktywów państwowych zaproponowała kilka poprawek legislacyjnych i precyzujących do projektu noweli ustawy o efektywności energetycznej. Celem noweli jest promocja i osiągnięcie znacznej oszczędności energii.
10.03.2021r. 09:54

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Pozew został złożony w poniedziałek przez prokuratora generalnego stanu Missouri, Erica Schmitta. Do pozwu dołączyli prokuratorzy stanowi z Arkansas, Arizony, Indiany, Kansas, Montany, Nebraski, Ohio, Oklahomy, Karoliny Południowej, Tennessee i Utah. Pozew dowodzi, że Biden nie ma uprawnień do ustalania "kosztu społecznego" gazów cieplarnianych.
04.03.2021r. 17:57

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Mając na uwadze transpozycję przepisów dyrektywy 2018/410 oraz wykonanie niektórych aktów wykonawczych do dyrektywy, w trakcie dzisiejszego posiedzenia Rady Ministrów omawiane były zmiany w ustawie o systemie handlu uprawnieniami do emisji gazów cieplarnianych. Najważniejszą kwestią zawartą w ustawie, jest wdrożenie do prawa krajowego tzw. Funduszu Modernizacyjnego.

03.03.2021r. 18:56

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Rząd przyjął w środę projekt zmian w ustawie o handlu emisjami, które umożliwiają skorzystanie krajowym podmiotom z Funduszu Modernizacyjnego - puli pieniędzy ze sprzedaży uprawnień do emisji CO2, przeznaczonej na modernizację energetyki.
02.03.2021r. 21:25

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Rząd ma w trzecim kwartale tego roku przyjąć zmiany w prawie energetycznym, które mają m.in. wprowadzić regulacje dotyczące mechanizmu nierynkowego ograniczania w wytwarzaniu z odnawialnych źródeł energii przez operatorów systemu elektroenergetycznego - podano w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów.
02.03.2021r. 17:33

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Ministerstwo Klimatu i Środowiska pracuje nad nowelizacją prawa energetycznego i ustawy o odnawialnych źródłach energii - wynika z wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów. Planowany termin przyjęcia projektu przez rząd to III kwartał 2021 r.
28.02.2021r. 08:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Możliwość łagodzenia przez gminy niektórych restrykcji, dotyczących elektrowni wiatrowych będą przewidywać regulacje, nad którymi pracuje Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii. Resort liczy, że odpowiednie zmiany trafią do Sejmu od połowy roku.
25.02.2021r. 20:01

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Sejm uchwalił w czwartek nowelizację ustaw o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko. Posłowie uwzględnili tylko poprawki zgłoszone w II czytaniu przez PiS.
24.02.2021r. 23:24

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Zakładane oszczędności energii finalnej, osiągnięte dzięki wprowadzeniu nowych regulacji mają być nie mniejsze niż 5,58 mln ton oleju ekwiwalentnego (toe) do 2030 r.
24.02.2021r. 22:40

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Projekt zmian ustaw o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko wracają po II czytaniu w Sejmie do komisji. Zgłoszono do niego poprawki i wniosek o odrzucenie.cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE