ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrawo
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PATRON MERYTORYCZNY
Kancelaria prawnicza Wardyński i Wspólnicy

Prawo

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
06.08.2018r. 15:08

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, Naczelny Sąd Administracyjny wyznaczył termin podjęcia uchwały w sprawie zasad naliczania podatku od elektrowni wiatrowych. Decyzja korzystna dla inwestorów wiatrowych powinna skutkować zwróceniem im przez gminy ewentualnej "nadwyżki" podatku wpłaconej za 2017 r. O zwróceniu "nadwyżki" za 2018 r. zdecydowała już ostatnia nowelizacja ustawy o odnawialnych źródłach energii, wyjaśniając zamieszanie związane z zasadami obliczania tego podatku.
06.08.2018r. 08:57

Ministerstwo Energii planuje rozszerzyć ulgi dla przemysłu energochłonnego zmieniając odpowiednie rozporządzenie - wynika z wykazu prac legislacyjnych resortu.
03.08.2018r. 06:34

Ministerstwo Energi zamierza zlecić analizę możliwości wprowadzenia regulacji w zakresie bezpośredniej sprzedaży energii elektrycznej przez wytwórców wytwarzających energię w instalacjach odnawialnych źródeł energii.
31.07.2018r. 06:26

Mimo wprowadzonej ostatnią nowelizacją ustawy o OZE zmiany definicji biomasy, która kwalifikuje do tej grupy zboża pełnowartościowe w ocenie URE nadal obowiązuje zakaz ich wykorzystywania. Urząd ma również zastrzeżenia odnośnie zmiany w zakresie definicji drewna energetycznego.
30.07.2018r. 14:57

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, nowelizacja ustawy o odnawialnych źródłach energii, która weszła w życie w tym miesiącu, wprowadza nowe mechanizmy wsparcia dla producentów energii w mniejszych elektrowniach biogazowych i wodnych. Urząd Regulacji Energetyki wyjaśnia teraz, jakim procedurom mają podlegać wytwórcy, którzy chcą wejść do nowego systemu. Jednocześnie URE informuje o wystosowaniu zapytania do Ministerstwa Energii, aby dowiedzieć się, czy te mechanizmy będą jeszcze podlegać notyfikacji.
27.07.2018r. 14:56

Senat nie wprowadził poprawek do nowelizacji ustawy o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw. Ustawa przewiduje m.in. wprowadzenie norm jakościowych dla węgla i zakaz sprzedaży najgorszej jakości paliwa odbiorcom sektora komunalno-bytowego.
23.07.2018r. 14:20

Na stronie Rządowego Centrum Legislacji został opublikowany projekt nowelizacji rozporządzenia dot. kotłów grzewczych. Przygotowane przez resort przedsiębiorczości i technologii nowe prawo ma uszczelnić rynek, tak by do sprzedaży nie trafiały nieekologicznie kotły grzewcze.
20.07.2018r. 14:08

Posłowie w piątek przyjęli poprawki, jakie do tzw. pakietu odpadowego zaproponowali senatorowie. Celem dwóch nowel ustaw o odpadach i Inspekcji Ochrony Środowiska (IOŚ) jest uszczelnienie systemu oraz eliminacja nieprawidłowości w gospodarce odpadowej.
20.07.2018r. 12:20

Sejm znowelizował w piątek ustawę o podatku rolnym. Doprecyzowano w niej przepisy, określając, że umieszczenie na gruntach rolnych czy leśnych infrastruktury, np. energetycznej, nie wpływa na sposób ich opodatkowania.
19.07.2018r. 12:51

Komisja Europejska skierował do Trybunału Sprawiedliwości UE sprawy przeciwko rządom Niemiec i Węgier w związku z nieprzestrzeganiem w pełni regulacji Trzeciego Pakietu Energetycznego.cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE