ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrawo
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PATRON MERYTORYCZNY
Kancelaria prawnicza Wardyński i Wspólnicy

Prawo

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
12.03.2018r. 05:55

Między innymi na temat nowej strategii Polenergii z kierującym pracami zarządu spółki wiceprezesem Jackiem Głowackim rozmawiał "Parkiet". Zakończenie pracanad tym dokumentem uwarunkowane jest nowelizacją przepisów odnośnie energetyki odnawialnej, wyjaśnia rozmówca gazety giełdy.
09.03.2018r. 09:16

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, nadal nie wiadomo, kiedy rząd uruchomi aukcje, w której skutecznie o wsparcie będą mogli ubiegać się inwestorzy planujący budowę farm wiatrowych w polskiej części Bałtyku. Sektorowi offshore dobrze jednak wróżą deklaracje największej państwowej grupy energetycznej co do planowanych inwestycji, a także najnowsza zmiana, którą do projektu nowelizacji ustawy o OZE wpisało Ministerstwo Energii.
08.03.2018r. 14:57

Senatorowie w czwartek nie wnieśli poprawek do ustawy o ratyfikacji poprawki dauhańskiej ws. emisji dwutlenku węgla. Jeżeli prezydent ją ratyfikuje, tym samym Polska potwierdzi na arenie ONZ, że do 2020 r. zredukuje emisję CO2 o 20 proc.
08.03.2018r. 13:02

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, po wprowadzonych po ostatnich wyborach regulacjach, które mocno uderzyły w krajowy sektor energetyki wiatrowej, teraz pojawia się szansa na przynajmniej częściowy restart rynku wiatrowego. O tym, że Ministerstwo Energii widzi miejsce na nowe inwestycje wiatrowe, pokazało po raz kolejny w najnowszej wersji projektu nowelizacji ustawy o OZE. Skorzystać mają jednak wyłącznie deweloperzy posiadający już pozwolenia na budowę. Na realizację nowych, mniej zaawansowanych projektów wiatrowych na razie nie ma co liczyć.
08.03.2018r. 06:29

Oprócz ustanowienia Funduszu Niskoemisyjnego Transportu, projekt ustawy o zmianie ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych oraz niektórych innych ustaw wprowadza istotne modyfikacje przepisów zawartych w ustawie o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Proponowane zmiany uwzględniają część uwag przedstawianych przez przedstawicieli branży EV, w tym Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA).
07.03.2018r. 08:54

Zrzeszonych w PTPiREE pięciu operatorów systemów dystrybucyjnych zakończyło właśnie proces konsultacji Karty Aktualizacji Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnych (KA IRiESD) dotyczącej OZE.
07.03.2018r. 05:45

Wczoraj rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o paliwach stałych, ale jak zwraca uwagę "Rzeczpospolita", o skuteczności tych przepisów zadecydują też rozporządzenia, których treści jeszcze nie znamy.
06.03.2018r. 15:02

Rząd przyjął we wtorek projekt noweli ustawy o paliwach stałych. Dzięki nowym przepisom, ze składowisk węgla mają zniknąć odpady węglowe odpowiedzialne za powstawanie smogu. Przedsiębiorcom, którzy się do tego nie dostosują, grożą kary do pół miliona zł, a nawet trzy lata więzienia.

06.03.2018r. 10:52

Wprowadzenie opłaty emisyjnej w wysokości 80 zł na 1000 litrów benzyny lub oleju napędowego przewiduje najnowsza wersja projektu ustawy o biopaliwach, której wnioskodawcą jest resort energii. Dochody z opłaty mają wspomóc budowę infrastruktury paliw alternatywnych.
05.03.2018r. 17:16

We wtorek rząd zajmie się nowelizacją ustawy o paliwach stałych, czyli jakością węgla spalanego w domowych piecach. Nowe przepisy mają wyeliminować z rynku paliwa węglowe muły i flotokoncentraty i pomogą w walce ze smogiem.cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE