ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrawo
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PATRON MERYTORYCZNY
Kancelaria prawnicza Wardyński i Wspólnicy

Prawo

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
07.10.2020r. 05:34

Między innymi na temat morskiej energetyki wiatrowej oraz innych źródeł odnawialnych i ich miejsca w polityce klimatycznej państwa, a także o regulacjach, które rząd przygotowuje i nowelizuje, aby te cele wypełnić - rozmawiali podczas Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego w Lublinie uczestnicy panelu "Offshore i OZE jako priorytetowe kierunki rozwoju", prowadzonego przez Piotra Ciołkowskiego, radcę prawnego i partnera w zespole energetycznym kancelarii CMS.
06.10.2020r. 15:58

W związku z szybkim rozwojem mikroinstalacji OZE potrzebne są zmiany regulacji. W przypadku braku podjęcia działań, konieczne byłyby olbrzymie inwestycje w sieć dystrybucyjną - poinformował PAP Biznes wiceprezes Tauronu Jerzy Topolski.
30.09.2020r. 22:23

Trzy poprawki do noweli ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów zaproponowali w środę senatorowie. Nowe przepisy mają pomóc walce ze smogiem m.in dzięki utworzeniu Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).
30.09.2020r. 15:33

Rada OZE Konfederacji Lewiatan apeluje do rządu o przyspieszenie prac nad projektem ustawy dotyczącej morskich farm wiatrowych uzasadniając, że inwestorzy, którzy chcą uzyskać wsparcie przy budowie tego typu instalacji, wyrażają obawy w związku krótkim okresem na złożenie odpowiednich dokumentów.
30.09.2020r. 11:38

Połączone komisje senackie opowiedziały się w środę za przyjęciem większości poprawek zgłoszonych do rządowej ustawy o wsparciu termomodernizacji, m.in. dotyczących Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) oraz Ekologicznego Funduszu Poręczeń i Gwarancji w BGK.
29.09.2020r. 16:00

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, Sejmik Województwa Małopolskiego przyjął przepisy, które zakazują dotowania z pieniędzy publicznych kotłów węglowych. Przyjęto też inne przepisy, które zmobilizują gminy do bardziej aktywnych działań antysmogowych. W tym wprowadzony zostanie obowiązek wykonania kontroli paleniska w czasie do 12 godzin od zgłoszenia.
25.09.2020r. 14:20

Współpraca w zakresie morskiej energetyki wiatrowej w Polsce była głównym tematem wideokonferencji z sygnatariuszami listu intencyjnego podpisanego w tej sprawie w lipcu 2020 roku. Projekt ustawy o promowaniu wytwarzania energii elektrycznej w morskich farmach wiatrowych, nad którym pracuje intensywnie ministerstwo klimatu został skierowany na Stały Komitet Rady Ministrów i niebawem ma zostać przez niego rozpatrzony - czytamy w BiznesAlert.pl.
24.09.2020r. 19:52

Senacka komisja środowiska nie zaproponowała poprawek do nowelizacji ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów. Nowe przepisy mają udoskonalić m.in. działanie programów antysmogowych "Czyste powietrze" oraz "Stop smog".
23.09.2020r. 08:32

Projekt ustawy o wypłacie rekompensat za wzrost cen energii elektrycznej jest ponownie analizowany - napisało w odpowiedzi na interpelację poselską Ministerstwo Klimatu.
23.09.2020r. 06:15

Na temat realizowanych w formule partnerstwa publiczno -prywatnego (PPP) projektów spalarni odpadów rozmawiali uczestnicy panelu energetycznego "Spalarnie odpadów i elektrociepłownie", zorganizowanego podczas IV Międzynarodowego Forum PPP w Płocku. O kwestiach związanych z podejściem instytucji finansujących tego typu inwestycje mówił Marcin Bejm, adwokat i partner kierujący Praktyką Energetyki i Projektów Infrastrukturalnych oraz szef Zespołu Infrastruktury i Finansowania Projektów w kancelarii CMS.cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE