ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrawo
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PATRON MERYTORYCZNY
Kancelaria prawnicza Wardyński i Wspólnicy

Prawo

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
15.01.2020r. 14:01

Projekt ustawy o promowaniu wytwarzania energii elektrycznej w morskich farmach wiatrowych został opublikowany na stronach Rządowego Centrum Legislacji i skierowany do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji publicznych. Uwagi można zgłaszać w ciągu 30 dni.
30.12.2019r. 22:50

Jak czytamy w "Rzeczpospolitej", Sąd Okręgowy w Łodzi rozpatrywał spór dotyczący jednego z segmentów w zabudowie szeregowej na spółdzielczym osiedlu, który nie dysponował indywidualnym przyłączem centralnego ogrzewania i wody użytkowej (instalacja grzewcza była wspólna dla kilku domów i biegła liniowo przez kolejne segmenty) i zdecydował się na instalację własnego ogrzewania gazowego.
20.12.2019r. 17:50

W 2020 r. wejdą w życie nowe przepisy dotyczące podatników i przedsiębiorców, m.in. ustawa o OZE, Prawo energetyczne, Prosta Spółka Akcyjna.
20.12.2019r. 16:39

Zwolnienie od podatku dochodowego od osób fizycznych i od osób prawnych dla wsparcia udzielanego ze środków Funduszu Niskoemisyjnego Transportu na zakup ekologicznych pojazdów - zakłada uchwalona w piątek przez Sejm nowela ustawy o PIT i CIT.
20.12.2019r. 12:16

Rząd planuje przyjęcie w pierwszym kwartale 2020 roku projektu ustawy o promowaniu wytwarzania energii elektrycznej w morskich farmach wiatrowych - wynika z wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów.
20.12.2019r. 07:51

W Polsce w magazynach energii jest zainstalowanych łącznie ok. 1 450 MW mocy, tymczasem docelowo powinno to być 2 proc. całej mocy zainstalowanej w polskiej energetyce, czyli ok. 5 GW - szacuje Polska Izba Magazynowania Energii. Duże nadzieje wiąże się z rozwojem elektromobilności, bo rozpowszechnienie elektryków umożliwiłoby stosowanie ich akumulatorów jako rozproszonych magazynów energii. Rynek liczy też na stabilne ramy prawne, które pozwolą inwestować i zarabiać na magazynach, ale projekt odpowiednich regulacji ma trafić do laski marszałkowskiej dopiero w marcu - wynika z informacji PIME.
17.12.2019r. 16:03

Samochody osobowe z silnikiem diesla, mające więcej niż 8 lat emitują z rur wydechowych najwięcej zanieczyszczeń - wynika z badań przeprowadzonych w Krakowie na zlecenie Zarządu Transportu Publicznego, który współpracował z KAS. W przypadku transportu zbiorowego problemem są pojazdy prywatnych przewoźników - busy i autokary.
13.12.2019r. 11:20

System taryfowania ciepłownictwa nie odpowiada dynamicznie zmieniającej się sytuacji na rynku. Bez zmiany legislacji i systemu taryfowania sektor nie poradzi sobie z wyzwaniami inwestycyjnymi związanymi z dostosowaniem do rygorystycznych norm środowiskowych Unii Europejskiej - stwierdził cytowany przez BiznesAlert.pl Wojciech Dąbrowski, prezes PTEZ.
11.12.2019r. 15:11

Uczestnicy dyskusji o morskiej energetyce wiatrowej na konferencji Areopag Energetyki Odnawialnej 2019 zgodnie przyznali, że program ten potrzebuje jasnej wizji i stabilnych ram prawnych - poinformowało Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej.
11.12.2019r. 10:27

- Staramy się, aby ustawa o morskiej energetyce wiatrowej trafiła do konsultacji publicznych jeszcze przed świętami - zapowiedział cytowany przez BiznesAlert.pl Piotr Czopek, dyrektor departamentu OZE w Ministerstwie Klimatu. Dodał, że spodziewa się, że w przyszłym roku znowelizowana zostanie także ustawa o odnawialnych źródłach energii.cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE