ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrawo
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PATRON MERYTORYCZNY
Kancelaria prawnicza Wardyński i Wspólnicy

Prawo

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
22.02.2018r. 12:33

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, po błyskawicznym procedowaniu w parlamencie i podpisie prezydenta ustawa o elektromobilności i paliwach alternatywnych wchodzi dzisiaj w życie. Nowe prawo ma wspierać popularyzację samochodów elektrycznych i umożliwić rozwój infrastruktury do ich ładowania. Niektóre zapisy nowej ustawy mogą jednak mieć skutek wręcz odwrotny - w postaci zamknięcia już zbudowanych w Polsce stacji ładowania.
20.02.2018r. 20:43

W sprawie nowelizacji ustawy o OZE nie zostały jeszcze dopięte wszystkie uzgodnienia międzyresortowe - wynika z wtorkowej wypowiedzi ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego na antenie TVP Info. Jednocześnie według ministra stanowisko w sprawie projektu nowelizacji powinno zostać wypracowane na następne posiedzenie rządu i Rada Ministrów bez problemów przyjmie ustawę.
19.02.2018r. 20:21

Projektem nowelizacji ustawy o OZE ma we wtorek zająć się rząd - wynika z porządku obrad Rady Ministrów. Celem nowelizacji jest zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego i ochrony środowiska.
16.02.2018r. 16:34

Projekt nowelizacji ustawy o OZE został zaakceptowany przez Stały Komitet Rady Ministrów - poinformował w piątek minister energii Krzysztof Tchórzewski. Jak podkreślił, projekt likwiduje potencjalne kolizje polskich przepisów dot. energetyki wiatrowej z prawem europejskim.
14.02.2018r. 13:05

Ministerstwo Finansów chce ograniczyć przywóz paliw zza wschodniej granicy Polski, w tym celu proponuje, aby bez cła i akcyzy można było przywieźć tylko do 200 litrów, wynika z wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów.
13.02.2018r. 09:24

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, Urząd Regulacji Energetyki odniósł się do zasad stosowania tzw. efektu zachęty w projektach z zakresu odnawialnych źródeł energii, które są zgłaszane do aukcji.
12.02.2018r. 06:16

W związku z wejściem w życie ustawy o elektromobilności ministerstwo infrastruktury przygotowało projekt zmian w rozporządzeniu o oznaczaniu pojazdów. Projekt nowelizacji przepisówzostał opublikowany w ubiegłym tygodniu na stronach Rządowego Centrum Legislacyjnego.
05.02.2018r. 21:23

Prezydent Andrzej Duda podpisał w poniedziałek ustawę o elektromobilności - podała prezydencka kancelaria. Będziemy teraz obserwować odpowiedź rynku i uzupełniać regulacje - powiedział PAP wiceminister energii Michał Kurtyka.
01.02.2018r. 11:55

Podczas konferencji "Klastry energii, spółdzielnie i wirtualne elektrownie w Polsce" dyrektor departamentu odnawialnych źródeł energii w Ministerstwie Energii Andrzej Kaźmierski poinformował w odpowiedzi na pytanie portalu Gramwzielone.pl, że w aktualnej wersji ustawy o OZE "nie ma zasadniczych zmian" w stosunku do projektu nowelizacji ustawy o OZE, który pojawił się na stronach Rządowego Centrum Legislacji już ponad pół roku temu.
25.01.2018r. 13:34

Jak poinformowała Informacyjna Agencja Radiowa, z powodu nacisków części europosłów wydłużone zostały prace nad przepisami w Parlamencie Europejskim których zadaniem jest zahamowanie budowy Nord Stream 2.cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE