ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrawo
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PATRON MERYTORYCZNY
Kancelaria prawnicza Wardyński i Wspólnicy

Prawo

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
23.03.2021r. 17:15

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Senacka komisja środowiska rekomendowała we wtorek przyjęcie nowelizacji ustaw o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko. Komisja rekomenduje też poprawki.
17.03.2021r. 16:23

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Sejm przyjął w środę nowelizację ustawy o efektywności energetycznej. Zakłada m. in. obowiązek zamontowania do 2027 r. ciepłomierzy i wodomierzy zdalnego odczytu.
17.03.2021r. 16:18

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Sejm uchwalił w środę nowelizację tzw. specustaw przesyłowych. Zakłada ona m. in. poszerzenie listy inwestycji, objętych specjalnymi przepisami. Nowelizacja ma skrócić do pół roku czas potrzebny do uzyskania wszystkich decyzji administracyjnych dla objętej przepisami infrastruktury.
17.03.2021r. 06:05

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
ZE PAK otrzymał 16 marca br. kolejne postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie (WSA) z dnia 12 marca 2021 r., ws. wstrzymania wykonania postanowienia WSA o wstrzymaniu wykonania decyzji Ministra Klimatu, utrzymującej w mocy decyzję Marszałka Woj. Wielkopolskiego ws. dostosowania pozwolenia zintegrowanego dla bloku energetycznego o mocy 474 MW (dawna Elektrownia Pątnów II) do wymagań konkluzji BAT.
16.03.2021r. 19:30

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Po dyskusji w sejmowej komisji energii i klimatu Lewica wycofała jedyną poprawkę, zgłoszoną w II czytaniu do projektu zmiany ustawy o efektywności energetycznej. Projekt trafi prosto pod głosowanie całego Sejmu.
16.03.2021r. 18:51

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Sejmowa komisja energii, klimatu i aktywów pozytywnie rekomendowała we wtorek dwie poprawki, zgłoszone w II czytaniu do projektu nowelizacji tzw. specustaw przesyłowych. Jedna zakłada objęcie tzw. specustawą naftową budowy rurociągu do transportu LPG na Pomorzu.
16.03.2021r. 14:57

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Projekt noweli dotyczący efektywności energetycznej, którym we wtorek zajmował się Sejm, wróci do komisji, gdyż zgłoszono do niego poprawki. Opozycja zarzucała, że przepisy utrwalają archaiczny system promowania efektywności i nie rozwiązują problemu ubóstwa energetycznego.
14.03.2021r. 11:58

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Gmina może w ramach wydatków na swoją promocję finansować iluminację zabytkowych kościołów i obiektów sakralnych - wynika z wyjaśnień RIO w Kielcach.
13.03.2021r. 09:24

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Związek Powiatów Polskich wystąpił do premiera Mateusza Morawieckiego o przygotowanie rozwiązań teleinformatycznych umożliwiających prawidłową realizację procesu rejestracji pojazdu przez salony sprzedaży.
11.03.2021r. 07:15

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Sejmowa komisja ds. energii, klimatu i aktywów państwowych zaproponowała kilka poprawek legislacyjnych i precyzujących do projektu noweli ustawy o efektywności energetycznej. Celem noweli jest promocja i osiągnięcie znacznej oszczędności energii.cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE