ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrawo
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PATRON MERYTORYCZNY
Kancelaria prawnicza Wardyński i Wspólnicy

Prawo

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
05.03.2018r. 15:41

Jestem po rozmowach z ministrem energii i Rządowym Centrum Legislacji; mam nadzieję, że we wtorek rząd przyjmie projekt ustawy dot. norm jakości dla węgla - poinformował w poniedziałek wiceminister przedsiębiorczości i technologii Piotr Woźny.
05.03.2018r. 11:55

Rozwiązania przyspieszające i upraszczające przedłużanie koncesji górniczych powinny wejść w życie 1 lipca br. - podali w poniedziałek przedstawiciele Ministerstwa Środowiska. 8 marca sprawą ma zająć się Komitet Stały Rady Ministrów, a przed końcem tego miesiąca - rząd.
02.03.2018r. 11:18

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, już za miesiąc operatorzy systemów dystrybucyjnych chcą wdrożyć zmiany w zasadach przyłączania mikroinstalacji fotowoltaicznych i ich współpracy z siecią. Najpierw jednak zaproponowane przez OSD zmiany musi zatwierdzić Urząd Regulacji Energetyki.
02.03.2018r. 06:29

Z informacji Ministerstwa Energii wynika, że nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii zostanie przedstawiona rządowi w przyszłym tygodniu - czytamy w "Rzeczpospolitej",
28.02.2018r. 09:23

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, w ramach nowej wersji systemu aukcyjnego Ministerstwo Energii chce wyraźnie promować budowę hybrydowych instalacji OZE, dedykując takim inwestycjom osobny koszyk aukcyjny. Problem w tym, że organizację takich aukcji może opóźnić konieczność zatwierdzenia mechanizmu pomocy publicznej dla takich projektów przez Komisję Europejską.
22.02.2018r. 12:33

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, po błyskawicznym procedowaniu w parlamencie i podpisie prezydenta ustawa o elektromobilności i paliwach alternatywnych wchodzi dzisiaj w życie. Nowe prawo ma wspierać popularyzację samochodów elektrycznych i umożliwić rozwój infrastruktury do ich ładowania. Niektóre zapisy nowej ustawy mogą jednak mieć skutek wręcz odwrotny - w postaci zamknięcia już zbudowanych w Polsce stacji ładowania.
20.02.2018r. 20:43

W sprawie nowelizacji ustawy o OZE nie zostały jeszcze dopięte wszystkie uzgodnienia międzyresortowe - wynika z wtorkowej wypowiedzi ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego na antenie TVP Info. Jednocześnie według ministra stanowisko w sprawie projektu nowelizacji powinno zostać wypracowane na następne posiedzenie rządu i Rada Ministrów bez problemów przyjmie ustawę.
19.02.2018r. 20:21

Projektem nowelizacji ustawy o OZE ma we wtorek zająć się rząd - wynika z porządku obrad Rady Ministrów. Celem nowelizacji jest zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego i ochrony środowiska.
16.02.2018r. 16:34

Projekt nowelizacji ustawy o OZE został zaakceptowany przez Stały Komitet Rady Ministrów - poinformował w piątek minister energii Krzysztof Tchórzewski. Jak podkreślił, projekt likwiduje potencjalne kolizje polskich przepisów dot. energetyki wiatrowej z prawem europejskim.
14.02.2018r. 13:05

Ministerstwo Finansów chce ograniczyć przywóz paliw zza wschodniej granicy Polski, w tym celu proponuje, aby bez cła i akcyzy można było przywieźć tylko do 200 litrów, wynika z wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów.cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE