ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrawo
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PATRON MERYTORYCZNY
Kancelaria prawnicza Wardyński i Wspólnicy

Prawo

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
26.01.2021r. 16:21

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Ministerstwo Klimatu i Środowiska opublikowało projekt zmiany prawa energetycznego, likwidujący obligo - obowiązek sprzedaży energii elektrycznej przez giełdę. Obecne 100 proc. obligo, wprowadzone w 2018 r. miało zapobiegać wzrostowi cen energii.
26.01.2021r. 15:47

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Propozycje zmian w regulacjach dotyczących gospodarki odpadami podniosą koszty paliwa alternatywnego dla krajowego przemysłu cementowego - ocenia Instytut Jagielloński w raporcie "Przemysł cementowy w gospodarce odpadami".

26.01.2021r. 13:31

Rząd na wtorkowym posiedzeniu przyjął projekt zmian w tzw. specustawach przesyłowych - dotyczących rozbudowy sieci przesyłowych energii elektrycznej, gazu i rurociągów paliwowych - podało Centrum Informacyjne Rządu. Zmiany mają przyspieszyć procedury.
26.01.2021r. 10:20

Na wtorkowym posiedzeniu rząd ma się zająć projektem nowelizacji tzw. specustaw przesyłowych dotyczących rozbudowy sieci przesyłowych energii elektrycznej, gazu i rurociągów paliwowych. Projektowana zmiana ma przede wszystkim przyspieszyć procedury.
25.01.2021r. 08:44

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zatrzymała transport 7,8 ton odpadów - foliowe worki z używaną odzieżą. Kierowca przyznał się, że to jego kolejny taki transport do Polski.
23.01.2021r. 21:09

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
"Ze względu na mnogość wątpliwości wyrażanych przez nasze środowisko, przy jednoczesnym zmarginalizowaniu najbardziej kosztotwórczych zagadnień kontraktowania autobusów w procesie konsultacji społecznych związanych z projektem zmiany ustawy o elektromobilności, zwracamy się z apelem o przeprowadzenie dodatkowych konsultacji obejmujących wyłącznie zagadnienia związane z autobusami" - czytamy w piśmie Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej skierowanym do premiera.
22.01.2021r. 19:59

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Projekt nowelizacji ustawy Prawo energetyczne, to nie tylko propozycje korzystnych rozwiązań dla odbiorcy końcowego i jego aktywizacja na rynku energii, wszechstronna ochrona konsumenta czy przepisy likwidujące dotychczasowe bariery w rozwoju magazynów energii. "Propozycja MKiŚ to także szereg pozytywnych zmian dla przedsiębiorstw energetycznych oraz Krajowego Systemu Elektroenergetycznego. Nowe przepisy są aktualnie przedmiotem prac Sejmu" - powiedział Michał Kurtyka, minister klimatu i środowiska.
22.01.2021r. 15:51

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Prezes PGE Wojciech Dąbrowski odniósł się w swoim komentarzu do podpisanej przez Prezydenta Andrzeja Dudę ustawy o promowaniu wytwarzania energii elektrycznej w morskich farmach wiatrowych.

22.01.2021r. 15:11

Zdaniem Konfederacji Lewiatan podpisanie przez prezydenta ustawy o promowaniu wytwarzania energii elektrycznej w morskich farmach wiatrowych to historyczny moment dla polskiego offshore. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę w czwartek.
22.01.2021r. 11:21

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o promowaniu wytwarzania energii elektrycznej w morskich farmach wiatrowych - poinformowała w piątek kancelaria prezydenta. Ustawa zawiera ramy regulacyjne dla rozwoju morskiej energetyki wiatrowej na Bałtyku.cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE