ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrawo
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PATRON MERYTORYCZNY
Kancelaria prawnicza Wardyński i Wspólnicy

Prawo

MATERIAŁY PROBLEMOWE

Zmiany w regulacjach prawnych dotyczących zasilania w ciepło gospodarstw domowych
29.03.2019r. 05:03

Agata Orłowska, Krzysztof Sroka ("Rynek Energii" - 1/2019)
Dokonano przeglądu wymagań prawnych stawianych kotłom na paliwa stale małej mocy w zakresie sprawności wytwarzania energii i emisji zanieczyszczeń. Przedstawiono wyniki badań certyfikujących przykładowego kotła. Wyniki badań sprawdzono pod kątem docelowych standardów unijnych. Dokonano oceny możliwości redukcji emisji zanieczyszczeń przy zastosowaniu nowoczesnych kotłów na paliwa stałe na przykładzie małego miasta.
Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.


KOMENTARZE ( 1 )


Autor: zgryźliwy 29.03.2019r. 10:30
Brak obowiązku dostarczania ch-ki sprawności kotła w całym zakresie jest poważną luką w systemie prawnym. Z mocą maksymalną się nie pracuje. Moc minimalna 30 % jest trzykrotnie za duża dla temperatur przejściowych. Stąd w październikowy lub marcowy bezwietrzny wieczór z temp. +15 'C zaczyna się horror smogowy. Potrzeba 10 % mocy. Można to zrobić tylko przez gaszenie i rozpalanie. Żadna automatyka nie da rady. Najtęższe umysły w zawodowych ciepłowniach rozwiązały to poprzez podział kotłów na podstawowe i szczytowe. Za to producenci tych czajników przekonują nas, że można jednym kotłem pokryć cały zakres mocy. Chyba gazowym. Bo węglowym nie. Co najwyżej można bić ciepło w akumulator. Dlatego obowiązek dostarczania ch-ki sprawności mógłby dużo zmienić w umysłach projektantów domorosłych systemów grzewczych.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE