ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrawo
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PATRON MERYTORYCZNY
Kancelaria prawnicza Wardyński i Wspólnicy

Prawo

MATERIAŁY PROBLEMOWE

Uwarunkowania i zasady funkcjonowania obszarów samowystarczalnych energetycznie - wybrane aspekty
24.06.2019r. 05:28

prof. dr hab. inż. Tomasz Popławski - Instytut Elektroenergetyki, Politechnika Częstochowska ("Nowa Energia" - 3/2019)
W Polsce coraz częściej dyskutuje się na temat samowystarczalności energetycznej. Wiele miast, gmin, związków gmin, czy też innych wydzielonych obszarów rozumianych jako sfera wspólnego działania, chce korzystać na dużą skalę z własnych zasobów energetycznych, przede wszystkich tych odnawialnych. Żeby właściwie opracować strategię rozwoju dla takich obszarów należy poprawnie zdefiniować pojęcie "obszar samowystarczalny energetycznie".
Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.


KOMENTARZE ( 1 )


Autor: zgryźliwy 24.06.2019r. 20:38
Na potrzeby ideologii, dogmatu, czy też religii OZE tworzy się różne definicje różnych przedsięwzięć. Ale obszar na prawdę samowystarczalny będzie tylko wtedy, gdy będzie wyspą odciętą od systemu, a to w dzisiejszych czasach mrzonka. Nawet nadmorska wieś z wielkoskalową farmą wiatrową 500 MW na swoim terenie nie jest samowystarczalna, mimo, że w jej granicach administracyjnych powstaje więcej prądu, niż skonsumuje 5 rolników i 2 agroturystyki. Choćby dlatego, że bez KSE nie będzie miała komu sprzedawać nadwyżki, ani się do kogo się zsynchronizować. Także gmina z giga farmą fotowoltaiczną nie jest samowystarczalna, mimo, że spełni definicję. Otóż ona może sprzedawać latem prąd w nadmiarze, a zimą musi go kupić z rządowej elektrowni węglowej. Definicja samowystarczalności spełniona, a bez wsparcia otoczenia nie ujedzie. Jak całe OZE.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE