ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrawo
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PATRON MERYTORYCZNY
Kancelaria prawnicza Wardyński i Wspólnicy

Prawo


KOMENTARZE ( 13 )


Autor: tatar 04.02.2010r. 08:48
Juz kilkanascie dni temu podawalem, ta sama droga co teraz, link do strony URE z aktualna wersja PE (na 01.01.2010).
Moze ktos zaspal, a moze nie interesuje Was stan prawny PE?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: tatar 11.03.2010r. 21:55
wersja na 11.03.2010 jest juz na stronie URE
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: tatar 15.06.2010r. 12:23
wersja na 14.06.2010 juz wczoraj była na stronie URE
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: KLARA 31.08.2011r. 13:20
glupota zniesc egzaminy czy POSLOWIE PO ZNAJA SIE NA PRAWIE ENERGETYCZNYM MAM WRAZENIE ZE NIE NIE PODLIZUJCIE SIE BO I TAK GLOSOWAC NA WAS NIE BEDZIEMY
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: wilk 12.09.2011r. 12:37
gadanie Klaro, zadna głupota...jeden egzamin w zyciu wystarczy ...kazda firma i tak posiada jeszcze tak zwane upoważnienia ,które trzeba zdać przed eksploatacją urządzeń elektrycznych na terenie ich firmy
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: znawca 15.10.2014r. 17:31
nie ważne , co sie ma w papiorach, ważne kogo sie mo za kumpla
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: czeskor 15.10.2014r. 17:20
zdobywając prawo jazdy w wieku 18 lat , czy może na nie kierować samochodem , mając 88 lat? regulacje , powinny być , ale nie w tym kierunku to zmierza !!!!!
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: czeskor 15.10.2014r. 17:29
Witaj, przede wszystkim, nie PO, nie PiS, nie SLD, a może Palikot?, decyduje o tym , że Energetyka w Polsce (stojąca na węglu) , skupuje węgiel, a kopalnie sprzedaje, to polityka zagraniczna, Czy to nie Sikorski?albo Śląska Aleksis? przez nią samobójstwo popełniła gaduła Blida?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Mariusz 05.10.2011r. 11:41
7 września prezydent podpisał nowelizację ustawy Prawo energetyczne, może ktoś pokusiłby się o ujednolicenie?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: mena 08.05.2012r. 08:09
mam problem z gazownią wymyślili sobie,że będą wymieniać lub robić nowe instalacje do licznika wszystko byłoby fajnie tylko ja mam położony klinkier izolację,dreny no dojazd do garażu w kostce.No i co teraz kto mi zwróci koszty to nie jest 3 tys złJa nie chce pieniędzy chce taki sam stan jak jest teraz od kogo mam egzekwować umowę od gazowni czy firma która to robi?To jest chore wymyślili sobie jakieś pajaczki od sąsiada do sąsiada zamiast z ulicy zrobić każdemu przyłącze dogranicy.Kto to wymyśla takie projekty jakiś debil
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: marqin 23.10.2013r. 11:36
jeśli to ma być na Twojej działce to nie musisz się na to zgadzać - operator nie ma prawa nic przebudować bez Twojej zgody. Możesz z nimi podpisać na te prace umowę w której operator zobowiąże się do przywrócenia stanu obecnego pod rygorem jakichś kar albo zwrócić koszty odtworzenia nawierzchni przez Ciebie, jeśli nie chcesz zgadzać się, żeby to ich wykonawca robił.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: klient 18.03.2016r. 07:12
Ustawa bubel:

W umowach dotyczących usługi obejmujących okresy rozliczeniowe występują dwa terminy: dzień podpisania umowy oraz okres obowiązywania umowy.

W przypadku specyficznych usług, które z uwagi na swój charakter mają formę stałą jak np. dostawa gazu do gospodarstwa domowego (wody i energii elektrycznej) i sytuacji wygaśnięcia umowy lub wypowiedzenia jej ze strony sprzedawcy, kiedy nowa umowa, zawarta w kolejnym miesiącu jest traktowana jako kontynuacja usługi (z tym samym odbiorcą), powinna rozpoczynać się z ostatnim dniem wypowiedzenia umowy poprzedniej (z warunkiem podpisania jej w kolejnym miesiącu nie później niż 14 dni roboczych).

A więc nową umowę można podpisać przed lub po wygaśnięciu umowy aktualnej lecz jej okres obowiązywania rozpocznie się z dniem wygaśnięcia poprzedniej umowy. Jest to czytelna i logiczna zasada ułatwiająca rozliczenie usługi.

Niedopuszczalnym jest postępowanie zmierzające do sytuacji, w której sprzedawca (PSG) wymusza na kliencie okoliczności wytworzenia okresu nie objętego umową (np. przez dni wolne od pracy lub święta oraz własne dyspozycje) będąc przy tym świadomym konieczności użytkowania w tym okresie gazu przez osoby fizyczne (gospodarstwa domowe);

jednocześnie przypisywanie tego koniecznego użytkowania jako "nielegalnego poboru gazu" rozliczanego odrębnie jako koszty karne w oparciu o Ustawę Prawa Energetycznego art. 3 pkt. 18.

To po stronie sprzedawcy, który dysponuje odpowiednim (komputerowym) systemem informacji o okresie objętym umową leży obowiązek dopilnowania by nie doszło do okresu nie objętego umową, gdyż taki okres stanie się trudny do rozliczenia i w istocie to przeoczenie jest prezentem dla klienta.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Justyna 17.01.2021r. 14:24
Witam, pierwszy raz jestem na portalu. Mam problem z podłączeniem prądu do działki. Chcę wybudować domek letniskowy całoroczny. Dostałam pismo z odmową przyłącza. W skrócie ok 500 m do słupa wysokiego napięcia. W tym obszarze nie ma transformatora.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 13 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE