ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrawo
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PATRON MERYTORYCZNY
Kancelaria prawnicza Wardyński i Wspólnicy

Prawo

Wyrok Sądu Apelacyjnego w Warszawie VI Wydział Cywilny z dnia 25 stycznia 2017 r. sygn. akt VI ACa 1744/15
25.01.2017r. 15:13

zmiana wyroku SOKiK na uchylenie decyzji Prezesa URE nakładającej karę pieniężną za naruszenie warunków koncesji na paliwa ciekłe poprzez wprowadzenie do obrotu paliw niespełniających wymagań jakościowych. Naruszony warunek musi wynikać z samej koncesji (musi ona być autonomicznym źródłem obowiązku znajdującym się w decyzji konkretyzując wykonywanie działalności bardziej szczegółowo wobec indywidualnego koncesjonariusza, niż wynika to z obowiązujących uregulowań prawnych). Poza tym ustawa o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw ma swoje sankcje za naruszenie norm jakościowych. Nie zmienia tej oceny zawarty w koncesji warunek, że wymagania jakościowe powinny być zgodne z zawartymi umowami. Taki warunek koncesji byłby złamany, gdyby umowy przewidywały warunki surowsze niż przepisy prawa. Postanawiania z wymogami mniej rygorystycznymi uznać należałoby generalnie za nieważne.
Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.


DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE