ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrawo
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PATRON MERYTORYCZNY
Kancelaria prawnicza Wardyński i Wspólnicy

Prawo

Wyrok Sądu Apelacyjnego w Warszawie VI Wydział Cywilny z dnia 27 stycznia 2017 r. sygn. akt VI ACa 1951/15
27.01.2017r. 11:08

zmiana wyroku SOKiK poprze zmianę decyzji Prezesa URE na niestwierdzenie naruszenia warunków koncesji poprzez wprowadzenie do obrotu paliw niespełniających norm jakościowych. Materiał dowodowy nie dawał podstaw do stwierdzenia, że do naruszenia doszło. Nie pobrano próbki kontrolnej. Poza tym, naruszony warunek musi wynikać autonomicznie z samej koncesji, a nie z przepisów prawa. Normy jakościowe są natomiast określone w prawie, zatem warunek wskazany jako naruszony w koncesji nie stanowił samodzielnej podstawy obowiązku koncesjonariusza.

Ponadto, ustawa o monitorowaniu i kontrolowaniu jakości paliw zawiera własne sankcje za naruszenie jakości paliw. Koncesjonariusz mógłby zostać ukarany za ten sam czyn dwukrotnie, gdyby przyjąć, że Prezes URE mógłby go ukarać również za naruszenie warunku koncesji.
Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.


DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE