ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrawo
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PATRON MERYTORYCZNY
Kancelaria prawnicza Wardyński i Wspólnicy

Prawo

Wyrok Sądu Apelacyjnego w Warszawie VI Wydział Cywilny z dnia 25 stycznia 2017 r. sygn. akt VI ACa 1672/15
25.01.2017r. 11:26

Zmiana wyroku SOKiK poprzez uchylenie decyzji Prezesa URE nakładającej karę pieniężną za naruszenie warunków koncesji poprzez sprzedaż olejów i benzyn na stacji paliw podczas gdy zakres koncesji ograniczony był do autogazu oraz brak zawiadomienia o istotnych zmianach dotyczących wykonywanej działalności.

Prowadzenie działalności bez koncesji nie może być uznane za naruszenie obowiązków wynikających z koncesji. Obowiązek powstrzymania się od wykonywania działalności bez koncesji nie wynika z koncesji, a z normy ustawowej. Gdyby ukarany w ogóle nie posiadał koncesji, jego sytuacja byłaby taka sama, jak w sytuacji, gdy wykonywał działalność gospodarczą wykraczającą poza zakres udzielonej koncesji. Podobnie naruszony obowiązek zawiadomienia wynika z przepisów prawa. Poza tym, co do zasady za zmianę dotyczącą działalności koncesjonowanej nie mogą być uznane zmiany niemieszczące się w tym zakresie, chyba że zmiany te ze względu na zależność z działalnością objętą koncesją wpływałyby pośrednio i rzeczywiście na działalność objętą koncesją.
Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.


DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE