ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrawo
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PATRON MERYTORYCZNY
Kancelaria prawnicza Wardyński i Wspólnicy

Prawo

KOMENTARZE
27.07.2015r. 09:33

Teresa Wójcik, Redaktor BiznesAlert.pl
W piątek (24 lipca) Sejm zaakceptował poprawki Senatu do spec ustawy o strategicznych energetycznych sieciach przesyłowych.
27.04.2015r. 15:22

prof. dr hab. inż. Konrad Świrski, Transition Technologies SA
Drogi legislacji w Polsce są wyjątkowo zawiłe. Właśnie uchwalona ustawa o OZE ma za sobą ponad 5 lat pracy nad kolejnymi wersjami, ustawicznych targów interesów wewnętrznych i lobbystycznych, a już w niecałe 2 miesiące do uchwalenia idzie do poprawki. Enigmatyczne informacje płynące z Ministerstwa Gospodarki wskazują na to, że za chwilę powstanie rozporządzenie zmieniające taryfy gwarantowane dla prosumentów
10.02.2015r. 06:10

Mimo apeli organizacji przedsiębiorców (m.in. Lewiatana, PSEW i Związku Banków Polskich), Senat nawet nie głosował poprawki wprowadzającej okres przejściowy, w uchwalonej ustawie o Odnawialnych Źródłach Energii. Pracodawcy proponowali, aby w ciągu pierwszych 3-6 miesięcy obowiązywania systemu aukcyjnego, nowi wytwórcy nadal mogli jeszcze wchodzić do systemu zielonych certyfikatów, co zapobiegłoby co najmniej kilkumiesięcznej luce w inwestycjach - podkreśla Konfederacja Lewiatan.
Konfederacja Lewiatan
20.01.2015r. 10:41

Sejm RP uchwalił w dniu 16 stycznia 2015r. ustawę o odnawialnych źródłach energii (OZE), która wprowadza zasadnicze zmiany w systemie wsparcia energii wytwarzanej z OZE. Dotychczas rynek energii z OZE regulowany był ustawą Prawo energetyczne. Po zakończeniu procesu legislacyjnego w Senacie, rozpatrzeniu ew. poprawek Senatu przez Sejm i podpisaniu przez Prezydenta, sektor OZE będzie miał odrębną regulację ustawową i nowe podejście do wsparcia energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych.
IEO
09.04.2014r. 11:26

Najistotniejszą wartością ustawy o OZE jest to, że wreszcie jest. Jest - i to w dodatku z pakietem rozporządzeń wykonawczych. Jej istotną wartość poznamy po skutkach nie wcześniej jak po 2016 roku.
Herbert Leopold Gabryś, przewodniczący Komitetu ds. Polityki Klimatyczno-Energetycznej Krajowej Izby Gospodarczejcire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE