ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrawo
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PATRON MERYTORYCZNY
Kancelaria prawnicza Wardyński i Wspólnicy

Prawo

Wyrok Sądu Apelacyjnego w Warszawie VII Wydział Gospodarczy z dnia 16 listopada 2017 r. sygn. akt VII ACa 874/17
16.11.2017r. 10:40

oddalenie apelacji od wyroku SOKiK oddalającego odwołanie od decyzji Prezesa URE odmawiającej czasowego zwolnienia z obowiązku świadczenia usług dystrybucji paliw gazowych. Przedsiębiorstwu nie udało się wykazać związku między świadczeniem usług opartych na zasadzie TPA, a mogącymi powstać po jego stronie trudnościami finansowymi lub ekonomicznymi wynikającymi z klauzul "bierz lub płać". Zwolnienie przedsiębiorcy negatywnie wpłynęłoby na konkurencję i nie służyłoby podejmowaniu przez niego racjonalnych i efektywnych działań. Umowa przedsiębiorcy na zakup ponad połowy oferowanego gazu była z podmiotem powiązanym i po cenie wyższej, niż od innych dostawców. W celu zatem zwiększenia konkurencyjności wobec innych dostawców, najprościej było renegocjować tę umowę lub kupić gaz na giełdzie. Poza tym przedsiębiorstwo w swoich umowach też stosuje klauzule "take or pay" minimalizując własne ryzyko. Innymi słowy przedsiębiorstwo powinno podjąć działania zmierzające do zwiększenia swojej konkurencujności zamiast dążyć do ograniczenia konkurencji poprzez narzucenie odbiorcom ze swojego obszaru dystrybucji ceny wyższej niż mogliby oni płacić, gdyby mieli możliwość wyboru sprzedawcy gazu.
Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.


DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE